با Glove mode حساسیت صفحه نمایش لمسی وان ام 9 را افزایش دهید

با Glove mode حساسیت صفحه نمایش لمسی وان ام 9 را افزایش دهید

گوشی وان ام 9 اچ‌تی‌سی به دلیل پرچمدار بودن، قابلیت‌های کاربردی بسیاری دارد. صفحه نمایش این گوشی نیز علاوه بر دارا بودن کیفیت بالا، ویژگی‌های بسیاری دارد که در ادامه Glove Mode، یکی از قابلیت‌های این گوشی را برای بالا بردن حساسیت تاچ نمایشگر بررسی می‌کنیم. با زومیت همراه باشید.

بسیاری از کاربران، گوشی‌های اچ‌تی‌سی را به خاطر رابط کاربری‌ این دستگاه‌ها انتخاب می‌کنند. این رابط کاربری محبوب که Sense نام دارد، در هفتمین نسخه‌ به کمال رسیده و یک تجربه کاربری عالی را در اختیار کاربران می‌گذارد. گوشی وان ام 9 با اندروید ۵.۰.۲ عرضه شده که البته این رابط به قدری توسط اچ‌تی‌سی شخصی سازی شده که گویی سیستم عامل دیگری است.

برخلاف دیگر تلفن‌های اندرویدی، حرکت منوها در Sense UI 7.0 عمودی است و با سوایپ به طرف بالا و پایین بین منوها جا به جا می‌شوید. با توجه به نحوه حرکت انگشت شصت، این نوع حرکت، ارگونومیک‌تر محسوب می‌شود. جا به جایی در منوها کاملا روان و بدون لگ صورت می‌گیرد و از این لحاظ، وان ام 9 یکی از سریع‌ترین دستگاه‌های موجود است. از دیگر امکانات این گوشی، می‌توان به دستورهای حرکتی اشاره کرد. این تنظیمات در بخش نمایشگر قابل دسترس هستند. یکی از این دستورها، روشن شدن صفحه با دو ضربه روی نمایشگر است. قابلیت آنلاک کردن دستگاه با حرکت سوایپ به سمت بالا نیز وجود دارد.

نمایشگر وان ام 9 از حساسیت بالایی برخوردار است، به همین دلیل کمپانی اچ‌تی‌سی قابلیت خاصی را به نام Glove mode در این دستگاه تعبیه کرده که با فعال کردن آن، حتی می‌توان با دستکش نیز از صفحه نمایش لمسی بهره برد. 

مراحل زیر را برای فعال کردن قابلیت Glove mode در رابط کاربری Sense UI 7.0 دنبال کنید:

ابتدا به منوی تنظیمات رفته و به بخش Display & gestures مراجعه کنید:

1HM9

در این بخش، اولین مورد همان قابلیت Glove Mode  است که قصد فعال کردن آن را داریم، با تیک زدن به چک‌باکس، آن را فعال کنید:

2HM9

حال Glove Mode فعال شده و می‌توانید از کاربردها آن بهره‌مند شوید. این ویژگی، حساسیت صفحه نمایش لمسی را بالا می‌برد. 

3HM9

به خاطر داشته باشید که اگر به این قابلیت نیازی ندارید آن را فعال نکنید، زیرا تاثیر منفی روی باتری گوشی گذاشته و شارژ بسیاری از آن را مصرف می‌کند.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده