Smart Unlock با ورود به محدوده‌ی امن، قفل امنیتی گوشی را غیرفعال می‌کند

Smart Unlock با ورود به محدوده‌ی امن، قفل امنیتی گوشی را غیرفعال می‌کند

اپلیکیشن  Smart Unlock که توسط دو نفر از اعضای «XDA Community» توسعه داده شده، هنگامی که به خانه یا محیط امن وارد می‌شوید، سیستم امنیتی گوشی و قفل آن‌را غیرفعال می‌کند.

 ممکن است قابلیت اپلیکیشن Smart Unlock کمی عجیب یا حتی غیرمعقول به نظر بیاید؛ اما برای کسانی که از آنلاک کردن گوشی خود در خانه یا سایر محیط‌های امن خسته شده‌اند، کاربردی است. در واقع زمانی که گوشی هوشمند یا تبلت به یک شبکه‌ی امن وای‌فای و بلوتوث متصل می‌شود، اسمارت آنلاک فعال شده و اندروید به طور خودکار سیستم امنیتی گوشی را «Bypass» کرده یا دور می‌زند.

از طرفی نیز این مسئله منطقی است؛ چرا که هنگام ورود به خانه، ماشین و شبکه‌ی وایرلس امن، و با هر بار استفاده از گوشی، دیگر نیازی به وارد کردن رمز عبور گوشی، پترن یا پین‌ها وجود ندارد. با نصب این اپلیکیشن و وارد شدن به محدوده‌ی امن، زمانی که دکمه‌ی پاور گوشی را فشار می‌دهید بدون نمایش دادن صفحه‌ی قفل، مستقیما گوشی آنلاک شده و به صفحه‌ی اصلی هدایت خواهید شد.

smart

اسمارت آنلاک مرحله‌ی پیشرفت خود را طی می‌کند؛ توسعه دهندگان این اپلیکیشن در آینده‌ی نزدیک ویژگی «Bluetooth Low Energy» را به آن اضافه خواهند کرد که در این حالت از تاک‌بندها و دستبندهای هوشمندی که به NFC وصل می‌شوند، پشتیبانی خواهد کرد. برخی اپلیکیشن‌ها از جمله Clean Master, AcDisplay و Llama باعث ایجاد اختلال در عملکرد اسمارت آنلاک می‌شوند.

متاسفانه هنوز گوشی‌های هوشمند سامسونگ در لیست دستگا‌ه‌های قابل پشتیبانی این اپلیکیشن قرار ندارند، زیرا این گوشی‌ها دارای یک ویژگی امنیتی هستند که از اجرای اسمارت آنلاک و غیرفعال کردن قفل گوشی جلوگیری می‌کند. به همین دلیل توسعه دهندگان این اپلیکیشن، نسخه‌ی دیگری را برای گوشی‌های هوشمند سامسونگ در نظر گرفته‌اند که در آینده‌ی نزدیک ارائه خواهد شد.

اعضای فروم XDA یک نسخه‌ی رایگان از این اپلیکیشن که همزمان قابلیت پشتیبانی از ۳ دستگاه را دارد، دریافت می‌کنند. با دانلود کردن از گوگل پلی می‌توانید نسخه‌ی آزمایشی ۷ روزه آن‌را استفاده کنید.

دانلود از گوگل پلی استور

 


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید