گرامیداشت روز جهانی عدد پی در ماشین حساب گوگل

گرامیداشت روز جهانی عدد پی در ماشین حساب گوگل

گوگل به ‌مناسب روز جهانی عدد پی، در ماشین حساب آنلاین خود بازی جالبی تدارک دیده است. این بازی به شما کمک می‌کند عدد پی را تا چندین رقم یاد بگیرید. 

دیروز، روز جهانی عدد پی (Pi) بود؛ یک ثابت‌ ریاضی که نسبت محیط دایره به قطر آن را نشان می‌دهد و با علامت π شناخته می‌شود. ۱۴ مارس (۲۴ اسفند) به‌عنوان روز جهانی عدد پی نام‌گذاری شده؛ زیرا مقدار این عدد (۳٫۱۴) برابر نگارش عددی روز چهاردهم مارس است. پی به‌صورت نامحدود ادامه می‌یابد و عددی گنگ است.

بر اساس گزارش ورج، اگر ارقام عدد پی را فراموش کرده‌اید، گوگل از طریق تخم مرغ عید پاکی که درون ابزار آنلاین ماشین حساب گنجانده است به کمک شما می‌آید. با جست‌و‌جوی عبارت Calculator، گوگل ماشین حساب خود را نمایش می‌دهد. 

نشان عدد پی در بخش بالا سمت چپ ماشین حساب گوگل، در اطراف خود ستاره‌هایی چشمک‌زن دارد و وقتی روی آن کلیک کنید، سه رقم اول عدد پی به‌ نمایش درمی‌آید. این ارقام را به ‌ترتیب در ماشین حساب وارد کنید و اینتر بزنید. در مرحله‌ی بعد چهار رقم عدد پی را مشاهده خواهید کرد که باید آن‌ها را در ماشین حساب وارد کنید و اینتر بزنید. در مرحله‌ی بعد پنج رقم عدد پی به ‌نمایش درمی‌آیند و این روند ادامه پیدا می‌کند. 

بازی ماشین حساب گوگل / Google برای عدد پی

آیا امکان دارد عدد پی در ماشین حساب گوگل تا ابد ادامه پیدا کند؟ برای بررسی کردن این موضوع زمان کافی در اختیار نداریم؛ اما احتمال دارد ماشین حساب گوگل عدد پی را تا ارقام بسیار زیادی نمایش بدهد.

منبع theverge

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید