لحظه فروریختن ساختمان پلاسکو

لحظه فروریختن ساختمان پلاسکو

ساختمان تجاری پلاسکو در تهران پس از سه ساعت و نیم آتش سوزی به شکل کامل فرو ریخت.

ساختمان پلاسکوی تهران امروز صبح از ساعت ۷:۵۹ دچار آتش‌سوزی شد تا پس از حدود ۳ ساعت و نیم تلاش بیش از ۲۰۰ نفر از مأموران آتش‌نشانی در ساعت ۱۱ و ۲۰ دقیقه به صورت کامل فرو ریخت.

بر اثر این حادثه، مأموران راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، راه‌ها و مسیرهای منتهی به این خیابان را بستند تا خودروهای امدادی بتوانند به‌راحتی در این مسیرها حرکت کنند. 

جانشین رئیس پلیس راهور تهران بزرگ اعلام کرد: «از خیابان جمهوری به سمت شرق، از خیابان خیام به سمت شمال، از میدان بهارستان به سمت غرب تنها خودروهای امدادی و اورژانس حق تردد دارند. شهروندان باید از مسیرهای جایگزین از خیابان‌های ولیعصر، کارگر و انقلاب و معابر جانبی استفاده کنند تا امکان تردد آمبولانس‌ها به‌منظور خدمات‌رسانی به مصدومان وجود داشته باشد. شهروندان از تردد با خودرو و موتورسیکلت‌ها در مسیرهای فوق‌الذکر خودداری کنند.»

برای مهار این آتش‌سوزی عظیم در این ساختمان هفده طبقه، ۱۵ تانکر و بیش از ۲۰۰ مأمور آتش‌نشان به محل اعزام شدند که به نظر می‌رسد چندین تن از این مأموران زیر آوار این ساختمان جان باخته‌اند.

ساختمان پلاسکو در سال ۱۳۳۹ در تقاطع خیابان جمهوری و خیابان فردوسی در تهران بنا شده بود که پس از ۵۶ سال به‌صورت کامل فرو ریخت.

بیمارستان‌های اطراف این ساختمان در حال آماده‌باش هستند و سفارت‌خانه‌های انگلیس، آلمان و ترکیه تاکنون تخلیه شده‌اند.

دانلود

دانلود


منبع ایسنا

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید