دیرین‌شناسان بقایای مربوط به بزرگ‌ترین موجود کره‌ی‌ زمین را که درخشکی زندگی می‌کرده، کشف کردند

دیرین‌شناسان بقایای مربوط به بزرگ‌ترین موجود کره‌ی‌ زمین را که درخشکی زندگی می‌کرده، کشف کردند

براساس گزارشی که در بی‌بی‌سی منتشر شده است، دیرینه‌شناسان در آرژانتین فسیل‌هایی را با قدمت 95 تا 100 میلیون سال از زیر خاک بیرون کشیده‌اند که به اعتقاد آن‌ها متعلق به بزرگ‌ترین دایناسوری است که در روی خشکی زندگی کرده است.

براساس آمارهای منتشر شده از سنجش طول این فسیل‌های کهن و ماقبل تاریخ، دایناسور مورد نظر دارای طولی به درازای 39 متر و قدی 20 متری بوده است. همچنین وزن این هیولا چیزی در حدود 85 تن تخمین زده شده است. شاید مقایسه‌ی وزن آن با حیواناتی که هم‌اکنون روی کره‌ی خاکی در حال ادامه‌ی حیات هستند درک درستی از وزن تقریبی این موجود در اختیارمان قرار دهد. دایناسور مورد نظر دارای وزنی برابر با 15 فیل آفریقایی است.

کشف بقایای این موجود گمانه‌زنی‌ها و یافته‌های پیشین را در مورد بزرگ‌ترین موجود روی کره‌ی زمین که در خشکی زندگی می‌کرده، باطل کرده است. از این‌رو می‌توان دایناسور مورد نظر را به‌عنوان بزرگ‌ترین موجودی که در خشکی زندگی کرده است، عنوان کرد.

براساس یافته‌های تیم اکتشاف که توسط لوئیس‌کاربالیدو و دیِگو‌پُل رهبری می‌شود، بقایای یافته شده مربوط به گروهی از دایناسورهای گیاه‌خوار است که با نام Titanosaur شناخته می‌شوند. با توجه به تخمین قدمت آن می‌توان زمان حیات این موجود عظیم‌الجثه را در دوره‌ی Cretaceous عنوان کرد.

هنوز نام خاصی برای این دایناسور انتخاب نشده است، اما براساس گفته‌های دیرین‌شناسان، نامی با توجه به اهمیت و جثه‌ی این موجود و همچنین محل کشف بقایا انتخاب خواهد شد.


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید