اولین کیت حافظه DDR5-4800 با ظرفیت 32 گیگابایت وارد بازار شد

اولین کیت حافظه DDR5-4800 با ظرفیت 32 گیگابایت وارد بازار شد

کیت حافظه ۳۲ گیگابایتی DDR5-4800 تیم گروپ با قیمت ۳۱۰٫۹۹ دلار برای فروش در وب‌سایت‌های آمازون و نیواگ فهرست شد.

کیت حافظه ۳۲ گیگابایت (۱۶×۲ گیگابایت)  DDR5-4800 تیم گروپ در حالی وارد بازار شد که هنوز پردازنده یا مادربردی با قابلیت پشتیبانی از رم DDR5 تولید نشده است. البته قرار است این کمبود در آینده نه‌چندان دور با تراشه‌های نسل دوازدهم آلدر لیک اینتل جبران شود.

حافظه DDR5 تیم گروپاین ماژول حافظه بدون زرق و برق خاصی مثل پخش‌کننده گرما یا نورپردازی RGB و تنها روی یک صفحه مشکی PCB عرضه شده است و به‌صورت دو ماژول DDR5 با ظرفیت ۱۶ گیگابایت در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. این دو ماژول برای رسیدن به سرعت ۴۸۰۰ مگاتبادل در ثانیه به تغذیه‌ای برابر ۱٫۱ ولت نیاز دارند. محصول جدید تیم گروپ از مدار کنترل توان داخلی (PMIC) و ماژول تنظیم ولتاژ (VRM) استفاده می‌کند.

مقاله‌های مرتبط:

بسته بندی حافظه DDR5 تیم گروپکیت حافظه DDR5-4800 تیم گروپ با برچسب قیمت ۳۱۰٫۹۹ دلار به هیچ‌ وجه محصول ارزانی به شمار نمی‌آید؛ چرا که از به‌روزترین سخت‌افزار موجود بهره می‌گیرد. علاوه بر این، کمبود تراشه نیز به مسئله قیمت‌گذاری آن دامن می‌زند. این محصول از لحاظ قیمت تقریبا در محدوده حافظه‌های DDR4-4000 قرار می‌گیرد و در حال حاضر برای کاربرانی که قصد دارند سیستم خود را با سخت‌افزار نسل آینده به‌روزرسانی کنند، تنها گزینه قابل انتخاب به شمار می‌آید.

منبع tomshardware

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید