Corsair اولین ماژول حافظه‌ی DDR4-4866 جهان را ارایه می‌کند

جمعه ۲۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۶
مطالعه 2 دقیقه
شرکت آمریکایی کُرسر (Corsair)  اولین ماژول‌های حافظه‌ی DDR4 جهان را با سرعت ۴۸۶۶ و ۴۷۰۰ مگاهرتر و زمان تاخیری مشابه با حافظه‌های ۳۶۰۰ مگاهرتزی ارایه کرد.

شاید زمان تأخیر CAS ۱۸ را باید تاثیرگذارترین بخش از خبر شرکت کُرسر (Crosair) درباره‌ی کیت حافظه‌ی جدید Vengeance LPX نامید. یعنی ماژول‌های حافظه‌ی DDR4-4866 این شرکت از زمان‌بندی‌های مشابه با DDR4-3600 بهره می‌برند که البته به‌معنای نیاز به ولتاژ بالاتر و احتمالاً فن خنک‌کننده نیز است.

این قطعه‌ی سخت‌افزاری با شماره‌ی CMK16GX4M2Z4866C18 امروز به‌صورت عمومی عرضه شد که در خرده‌فروشی آنلاین نیواِگ (Newegg) به قیمت ۸۶۰ دلار و فروشگاه‌های کُرسر آمریکا به قیمت ۹۵۰ دلار و انگلیس به قیمت ۹۷۵ پوند عرضه می‌شود. برای رسیدن به چنین فرکانسی به ولتاژ نه‌چندان بالای ۱٫۵ ولتی نیاز است. اگر فکر می‌کنید این شبیه همان ولتاژی است که AMD از آن استفاده می‌کند، کاملا درست فکر کرده‌اید زیرا کُرسر آن را سازگار با لیست  مادربوردهایی همچون asus ROG Crosshair VIII Formula و MSI MEG X570 Godlike و MSI Prestige X570 Creation در ترکیب با پردازنده‌های سری ۳۰۰۰ رایزن قرار داده است.

دنبال چیز جمع و جور و شیک‌تری هستید؟ کُرسر با استفاده از همان ولتاژ، یک جفت از ماژول‌های حافظه‌ی Vengeance RGB Pro را به سرعت DDR4-4700 CAS 19 رسانده است که نیازی به فن خنک‌کننده ندارد و می‌توانید از نورپردازی رنگارنگ آن لذت ببرید.

مطالب مشابه

نظرات