سامسونگ از حافظه‌های پرسرعت SSD جدید سری 970 رونمایی کرد

سامسونگ از حافظه‌های پرسرعت SSD جدید سری 970 رونمایی کرد

سامسونگ در پاسخ به محصولات جدید وسترن دیجیتال، دو حافظه SSD جدید با سرعت بسیار بالا و مناسب برای بازی‌ و فعالیت‌های گرافیکی سنگین معرفی کرده است.

شرکت سامسونگ که یکی از تولیدکنندگان اصلی حافظه‌های SSD شناخته می‌شود، دو محصول جدید خود را از سری ۹۷۰ رونمایی کرد. به نظر می‌رسد حافظه‌های جدید، پاسخی به وسترن دیجیتال باشند که در اوایل ماه جاری میلادی اقدام به معرفی حافظه‌های داخلی جدید خود از سری Black کرد. دو عضو جدید خانواده سامسونگ به ترتیب از سری ۹۷۰ پرو و Evo NVMe هستند که برای بازی و کارهای سنگین با مدت زمان بارگذاری کوتاه مانند ویرایش ویدیوهای 4K و طراحی سه‌بعدی، در نظر گرفته شدند. ۹۷۰ پرو می‌تواند به سرعت ۳۵۰۰ مگابایت بر ثانیه در خواندن متوالی اطلاعات و ۲۷۰۰ مگابایت بر ثانیه در نوشتن متوالی اطلاعات برسد. این مقادیر برای Evo به ترتیب ۳۵۰۰ مگابایت بر ثانیه و ۲۵۰۰ مگابایت بر ثانیه اعلام شده است که سرعت نوشتن آن کمی از برادر تازه معرفی شده خود، کمتر است.

سامسونگ ادعا دارد که سرعت بسیار بالای این محصولات به علت استفاده از آخرین فناوری V-NAND و کنترلرهای جدید فینیکس (Phoenix) هستند. Evo 970 می‌تواند از فناوری Intelligent TurboWrite نیز بهره ببرد که حجم بافری معادل با ۷۸ گیگابایت را ایجاد می‌کند. این مقدار باعث می‌شود تا سرعت نوشتن اطلاعات به میزان چشمگیری افزایش پیدا کند. میزان افزایش سرعت نوشتن اطلاعات در نسل جدید نسبت به سری ۹۶۰، حدود ۳۰ درصد بهبود پیدا کرده است. عرضه این محصولات از ماه آینده میلادی شروع خواهد شد. 970 Evo در حجم‌های ۲۵۰ گیگابایت تا ۲ ترابایت با قیمت پایه ۱۲۰ دلار و 970 Pro در نسخه‌های ۵۱۲ گیگابایتی و ۱ ترابایتی با قیمت پایه ۳۳۰ دلار عرضه خواهد شد.

منبع windowscentral
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده