ایسر: تبلت ها نمی توانند باعث توقف تولید نت بوک ها شوند

شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۶:۱۱
مطالعه 2 دقیقه
Acer اعلام کرده که با وجود تولید تبلت ها و استقبال کاربران از این محصول، همچنان نت بوک ها را تولید خواهد کرد. تاکید Acer بر این است که نت بوک ها به دلیل قیمت مناسب تر نسبت به تبلت ، طرفداران خاص خود را دارند. این برند در نظر دارد نت بوک های بعدی خود را با قیمت مناسب تری به بازار عرضه کند.
تبلیغات

از زمانی که iPad در سال 2010 توسط کمپانی Apple تولید و به بازار عرضه شد، برند های Dell، Asus ، Motorolla، Lenova و Acer تلاش کردند، تبلتی برای رقابت با ipad تولید کنند. تلاش این کمپانی ها و عرضه تبلت ها با ویژگی های مختلف موجب شد تا کاربران هر چه بیشتر به تبلت ها جذب شوند و خرید نت بوک ها کاهش چشم گیری داشته باشد.

در حالیکه شور و اشتیاق کاربران برای خرید تبلت ها زیاد شده است، Eric Ackerson مدیر ارشد بازاریابی کمپانی Acer تایوان، اعلام کرده:

تولید نت بوک ها را متوقف نخواهد کرد. چراکه این محصولات با وجود شایعاتی که در بازار جهانی هست، هنوز طرفداران خاص خود را دارند.

بر اساس آمار Forbes نت بوک 10.1 اینچی Aspire One با قیمت 252$ در سایت Amazon بیشترین فروش را در بین نت بوک ها داشته است. متوسط قیمت بهترین نت بوک های فروخته شده در آمازون 300$ دلار است. Amazon هم معتقد است کاربرانی که نت بوک تهیه می کنند تمایل دارند از صفحه کلید واقعی QWERTY استفاده کنند. بنابراین این دو محصول در کنار هم می توانند نیاز کاربران را رفع کنند.

ولی با همه این تفاسیر، مایکروسافت اعلام کرده است که فروش نت بوک ها پس از ورود تبلت ها به بازار 45% کاهش یافته است.

اگر قیمت نت بوک های بازار نصف قیمت تبلت ها باشد، شما حاضرید برای خرید تبلت ها هزینه بیشتری بکنید؟ آیا به نظر شما نت بوک ها باید از رده خارج شوند و جای خود را به تبلت ها بدهند؟

منبع: TomsHardware

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات