لنوو لپ‌تاپ IdeaPad Slim 5 را با ابعاد ۱۴ و ۱۶ اینچی در دو نسخه پلاستیکی و فلزی به‌روز کرد

جمعه ۱۶ دی ۱۴۰۱ - ۰۲:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
Lenovo IdeaPad Slim 5
لپ‌تاپ ۱۴ و ۱۶ اینچی IdeaPad Slim 5 با پردازنده‌ی اینتل و AMD و امکان سفارش با بدنه‌ی فلزی یا پلاستیکی معرفی شدند.

لنوو با لپ‌تاپ‌های IdeaPad Slim 5 و IdeaPad Slim 5i کاربرانی با استفاده‌های کاری یا دانشجویی را هدف گرفته است. لپ‌تاپ میان‌رده‌ی لنوو را می‌توان با نمایشگر ۱۴ یا ۱۶ اینچی و در رنگ‌های خاکستری، آبی یا بنفش خریداری کرد.

اولترابوک جدید لنوو را می‌توان با طیف گسترده‌ای از پردازنده‌های نسل سیزدهمی اینتل یا تعدادی از پردازنده‌های جدید AMD سفارش داد؛ اما برخلاف IdeaPad Pro 5، در هیچ‌یک از نسخه‌‌های IdeaPad Slim 5، امکان خریداری لپ‌تاپ با گرافیک مجزا وجود ندارد.

گذشته از سخت‌افزار، درگاه‌های IdeaPad Slim 5 نیز از برادرش محدودتر است؛ به‌عنوان مثال در هیچ‌یک از نسخه‌های این لپ‌تاپ نمی‌توان به درگاه Thunderbolt 4 یا HDMI 2.1 دسترسی داشت؛ چینی‌ها اولترابوک اقتصادی‌ترِ خود را به درگاه HDMI 1.4b محدود کرده‌اند.

لنوو اولترابوک IdeaPad Slim 5 را در تمامی مدل‌های ۱۴ و ۱۶ اینچی با بدنه‌ی فلزی یا پلاستیکی به‌فروش می‌رساند؛ بین این مدل‌ها حدود ۲۰۰ گرم اختلاف وزن وجود دارد.

لپ‌تاپ‌های جدید از نمایشگرهایی با نسبت تصویر مرتفع ۱۶:۱۰ و حاشیه‌های باریک بهره می‌برند؛ مدل ۱۶ اینچی را می‌توان با پنل IPS LCD و وضوح بالغ‌بر ۱۶۰۰×۲۵۶۰ پیکسل سفارش داد؛ اما مدل ۱۴ اینچی در بهترین حالت با پنل OLED و وضوح ۱۲۰۰×۱۹۲۰ پیکسل در دسترس قرار دارد؛ در هیچ‌یک از نسخه‌ها نیز از نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز خبری نیست.

قیمت لپ تاپ IdeaPad Slim 5 با پردازنده‌ی AMD در مدل‌های ۱۴ و ۱۶ اینچی به‌ترتیب از ۶۴۹ یورو و ۶۴۹ دلار آغاز می‌شود؛ این لپ‌تاپ‌ها به‌ترتیب از مه ۲۰۲۳ در بازار عرضه خواهند شد.

قیمت لپ‌تاپ IdeaPad Slim 5i با پردازنده‌ی اینتل در مدل‌های ۱۴ و ۱۶ اینچی به‌ترتیب از ۶۹۹ یورو و ۷۴۹ دلار آغاز می‌شود؛ لنوو این لپ‌تاپ‌ها را به‌ترتیب از جولای و مه ۲۰۲۳ به‌فروش می‌رساند.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود