مایکروسافت روی لپ‌تاپی با تراشه‌ی اسنپدراگون 8cx Gen 3 کار می‌کند

جمعه ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
بنچمارک منتسب به لپ‌تاپ ناشناسی از خانواده‌ی سرفیس، عملکرد آن با تراشه‌ی Snapdragon 8cx Gen 3 را نشان می‌دهد.
تبلیغات

بر‌ اساس بنچمارکی که اخیراً به فهرست نتایج GeekBench اضافه شده، به‌نظر می‌رسد که مایکروسافت در ‌حال کار روی لپ‌تاپی از خانواده‌ی سرفیس است که از تراشه‌‌ی Snapdragon 8cx Gen 3 قدرت می‌گیرد.

همان‌طور که در تصویر نیز مشاهده می‌کنیم، عبارت EV2 در مدل دستگاه، اشاره می‌کند که لپ‌تاپ ناشناس مایکروسافت در مرحله‌ی تست سخت‌افزاری یا «Equipment Verification Testing» به‌سر می‌برد. شرکت‌ها در این مرحله از کارکرد صحیح سخت‌افزار، پیش از نهایی‌سازی طراحی بیرونی آن، اطمینان حاصل می‌کنند.

بنچمارک لپ تاپ ناشناس مایکروسافت با تراشه Snapdragon 8cx Gen 3

لپ‌تاپ ناشناس مایکروسافت در بنچمارک GeekBench امتیاز ۵۵۷۴ را در پردازش‌های چندهسته‌ای به‌دست آورده است؛ امتیازی که این لپ‌تاپ مبتنی‌بر معماری ARM را بالاتر از پاره‌ای از دستگاه‌ها با تراشه‌‌های ۲۵-۳۰ واتی اینتل و AMD قرار می‌دهد؛ به‌عنوان مثال تراشه‌ی نسل یازدهمی Core i7-1165G7 امتیاز چندهسته‌ای پایین‌تری به‌دست می‌آورد؛ اما در پردازش‌های تک‌هسته‌ای دست بالاتر را دارد.

هنوز مشخص نیست که لپ‌تاپ ARM مایکروسافت در چه زمانی و با چه مشخصاتی از راه خواهد رسید؛ اما در هر صورت عملکرد تراشه‌ی آن در بنچمارک GeekBench چشم‌گیر است؛ به‌ویژه اگر عملکرد فاجعه‌بار دو نسل قبلی تراشه‌ی کوالکام را در نظر بگیریم.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات