مک بوک پرو M2 بدون نمایشگر پروموشن از راه خواهد رسید

یک‌شنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
افشاگر بلومبرگ از عرضه‌ی مدل جدید مک بوک پرو با پردازنده‌ی M2 در سال ۲۰۲۲ خبر داده است. گفته می‌شود این مک بوک پرو از مدل سال ۲۰۲۱ مشخصات فنی ضعیف‌تری دارد.
تبلیغات

مارک گرمن، افشاگر خوش‌نام صنعت موبایل، در جدیدترین قسمت از پیش‌بینی‌هایش از مک بوک پرویی سخن به‌میان آورده که ضعیف‌تر از مک بوک پرو سال گذشته است؛ ولی از تراشه‌ی جدید M2 استفاده می‌کند.

به‌نوشته‌ی 9to5Mac، اپل سال گذشته‌ی میلادی قوی‌ترین مک بوک پرو تاریخ را به بازار عرضه کرد و به‌نظر می‌رسد اکنون خود را آماده‌ می‌کند تا مدلی «پایین‌رده» از این لپ‌تاپ پریمیوم را به‌دست مشتریان برساند. این مدل از مک بوک پرو احتمالاً جایگزینی برای مک بوک پرو M1 سال ۲۰۲۰ خواهد بود.

مارک گرمن می‌گوید اپل به‌منظور ایجاد تمایز بین مک بوک پرو 2022 با مک بوک پروهای مجهز به پردازنده‌ی M1 Pro و M1 Max، در مدل جدید از صفحه‌نمایش و پردازنده و حافظه‌ی ذخیره‌سازی ضعیف‌تری استفاده خواهد کرد. علاوه‌براین، وی از حذف نوار لمسی (تاچ‌بار) در مک بوک پرو جدید خبر می‌دهد.

به‌گفته‌ی گرمن، مک بوک پرو جدید اپل از نمایشگر LCD بهره‌مند خواهد بود و این یعنی از مینی LED یا فناوری پروموشن خبری نخواهد بود. شایعه‌ها پیش‌تر گفته‌اند اپل مدلی از مک بوک ایر را در سال ۲۰۲۲ عرضه می‌کند که احتمالاً از نمایشگر مینی LED برخوردار خواهد بود؛ اما همچنان پروموشن نخواهد داشت.

براساس شنیده‌‌ها، اپل قصد دارد از پردازنده‌ی معرفی‌نشده‌ی M2 در آی مک ۲۴ اینچ جدید و مدل جدید مک مینی و مدل جدید مک بوک ایر نیز بهره بگیرد. تمامی این محصولات تا پیش از پایان سال جاری میلادی دردسترس مشتریان قرار خواهند گرفت. با درنظرگرفتن اینکه اپل تقریباً مهاجرت دوساله‌ی خود از پردازنده‌های اینتل به پردازنده‌های اختصاصی را تکمیل کرده است، به‌مرور‌زمان تمرکز بیشتر کوپرتینویی‌ها روی تراشه‌ی اختصاصی را شاهد خواهیم بود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات