تلویزیون‌های سامسونگ سال ۲۰۱۶ به اینترنت اشیا مجهز خواهند شد

تلویزیون‌های سامسونگ سال ۲۰۱۶ به اینترنت اشیا مجهز خواهند شد

شرکت سامسونگ الکترونیکس اعلام کرد که در سال ۲۰۱۶ تمامی تلویزیون‌های هوشمند این شرکت مجهز به هاب اینترنت اشیا (IoT) و درنتیجه، آماده اتصال به پلت‌فرم اشیا هوشمند خواهند شد. اشیا هوشمند، یک پلت‌فرم باز است که به کمک اینترنت اشیا امکان اتصال، مدیریت و کنترل سایر دستگاه‌های هوشمند را توسط یک دستگاه برای کاربران فراهم می‌کند. همراه زومیت باشید.

از سال آینده، تلوزیون‌های SUHD سامسونگ به کمک تکنولوژی اینترنت اشیا، همچون مرکز کنترلی برای تمامی دستگاه‌های هوشمند موجود در خانه عمل خواهند کرد. تلویزیون‌های SUHD این قابلیت را دارند تا از طریق تکنولوژی اتصال و کنترل اشیا هوشمند سامسونگ، به ۲۰۰ دستگاه هوشمند دیگر نیز متصل و از آن‌ها پشتیبانی کنند. این پشتیبانی شامل کنترل نور و چراغ‌های محیط، اطلاع از وضعیت یخچال و کنترل دوربین‌های امنیتی با کیفیت بالا خواهد بود.

در نمایشگاه 2016 CES، سامسونگ ویژگی‌های نسل آینده تلویزیون‌هایش را به نمایش خواهد گذاشت، تلویزیون‌های هوشمندی که در مرکز گستره متنوع و در حال افزایش اینترنت اشیا قرار خواهند گرفت.

iot tv pic1 ac2b2

به گفته یکی از مدیران ارشد این شرکت، سامسونگ، نخستین کمپانی است که اینترنت اشیا را در تلویزیون‌های هوشمند راه‌اندازی می‌کند و مجموعه‌ای از امکانات جدید را در اختیار کاربران قرار خواهد داد.

همچنین بنیان‌گذار بخش اشیای هوشمند دراین‌باره می‌گوید:

گسترش اینترنت اشیا در دستگاه‌های مختلف، گام بزرگی است که درنهایت منجر به دستیابی به تجربه‌ای راحت و کاربردی از مزایای خانه‌های هوشمند خواهد شد.

امکان کنترل اشیا هوشمند توسط کاربران، به‌وسیله تلفن‌های همراه هوشمند و تلویزیون‌های SUHD به‌صورت خودکار میسر خواهد بود. با اپلیکیشن‌های اشیا هوشمند، کاربران به‌راحتی می‌توانند اتصال و مدیریت تمام دستگاه‌های هوشمند خانه خود را از طریق یک رابطه کاربری ساده به دست بگیرند. امکاناتی مانند باز کردن و بستن در منزل و همچنین کنترل امنیت محیط با دوربین‌های مداربسته، به کمک تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ، امکان‌پذیر خواهد بود.

پیش‌بینی می‌شود که در سال ۲۰۱۶ تمامی تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ به کمک اینترنت اشیا، به اشیا هوشمند متصل شوند که در آینده‌ای نزدیک، طیف گسترده و وسیع‌تری از اشیا هوشمند نیز در این پلتفرم در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

کلیه‌ی اخبار و مقالات مرتبط با نمایشگاه را در صفحه‌ی اختصاصی CES 2016 مشاهده کنید.
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده