فروش لپ‌ تاپ‌ اپل امسال ۱۵ درصد رشد می‌کند

فروش لپ‌ تاپ‌ اپل امسال ۱۵ درصد رشد می‌کند

تحلیلگر KGI پیش‌بینی می‌کند که در بین محصولات اپل، مک‌بوک از فروش بیش‌تری در سال ۲۰۱۸ برخوردار خواهد بود.

طبق گزارش مینگ چی کو، مک‌بوک اپل نسبت به آیپد و آیفون از رشد بهتری در بخش فروش برخوردار بوده است. پیش‌بینی تحلیلگران حاکی از آن است که فروش لپ‌تاپ مک امسال ۱۳ تا ۱۶ درصد افزایش خواهد یافت؛ این در حالی است که فروش آیپد حدود ۷ تا ۱۰ درصد و فروش آیفون، حداکثر تا ۶ درصد افزایش می‌یابد.

در ماه‌های اخیر، دستگاه‌های پوشیدنی اپل از بهترین رشد فروش برخوردار بوده‌اند و KGI پیش‌بینی می‌کند که فروش مک‌بوک در سال ۲۰۱۸ حتی می‌تواند نسبت به سال ۲۰۱۷، از رشد بالاتری برخوردار باشد.

نکته قابل توجه این است که اغلب اوقات، نیمه دوم سال به فروش محصولات اپل اختصاص داده می‌شود.

این افزایش فروش در درجه اول به علت برنامه‌ریزی و تجدید نظر اپل درباره تولید مدل‌های جدید مک‌بوک از ماه ژوئن است. از زمانی که اپل شروع به عرضه مدل‌های جدید مک‌بوک کرده است، شاهد افزایش ۸۰ درصدی فروش آن نسبت به محصول قبلی در فصل جاری هستیم.

استریت اینسایدر در این باره نوشته است:

تحلیلگر KGI نظر مثبتی در مورد مک‌بوک اپل دارد. طبق نظریه او، انتظار می‌رود که در سال ۲۰۱۸ شاهد بهترین نرخ رشد فروش این محصول (۱۳ تا ۱۶ درصد) باشیم. همچنین انتظار می‌رود که فروش محصولات آیفون تنها ۴ تا ۶ درصد و آیپد ۷ تا ۱۰ درصد رشد داشته باشد.

در جریان رشد فروش مک‌بوک اپل، KGI معتقد است که مدل‌های تاچ بار مک‌بوک پرو، به‌طور خاص از فروش بیش‌تری برخوردار هستند. این موضوع از لحاظ مالی می‌تواند خبر خوبی باشد؛ به دلیل آنکه لپ‌تاپ‌های تاچ بار جزو گران‌قیمت‌ترین مدل‌های مک‌بوک در خط تولید اپل هستند.

مینگ چی کو همچنین تصریح کرد که در خط تولید لپ‌تاپ‌های امسال اپل، مک‌بوک ایر مقرون‌به‌صرفه نیز وجود دارد. پیش از این، دیجی‌تایمز گزارش کرده بود که مک‌بوک رتینا ۱۳ اینچی نیز در راه است.

شایعات دیگر نشان از اعمال اصلاحات کوچکی در محصولات موجود در خط تولید مک‌بوک دارند.

منبع 9to5mac
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده