نوت بوک Google با سیستم عامل مبتی بر وب Chrome

نوت بوک Google  با سیستم عامل مبتی بر وب Chrome

گوگل که همیشه جزو خلاقان و مبتکرین بوده، این بار نوت بوک جدید خود را با سیستم عامل Chrome  معرفی می کند. این سیستم عامل، کاملا مبتنی بر Web است. نام مدل این نوت بوک CR-48 است و در ادامه مشخصات مختصری در مورد آن ذکر شده است.

جذاب ترین مطلبی که در مورد این نوت بوک وجود دارد، سیستم عامل Chrome  آن است. این سیستم عامل کاملا مبتنی بر وب است(در مقالات بعدی این سیستم عامل جالب را کامل معرفی خواهیم کرد). این سیستم عامل از اینترنت به عنوان اهرمی برای ذخیره اطلاعات کاربران (انبار ابری) استفاده می کند و سایر پلتفرم ها از این روش استفاده نمی کنند.

GoogleChrome3

ما اطلاعات دقیقی از مشخصات سخت افزاری که قرار است در این نوت بوک قرار بگیرد در دست نداریم. ولی گوگل این مطلب را بیان کرده که این نوت بوک دارای صفحه نمایش 12 اینچ  ، وب کم، صفحه کلید سایز بزرگ و Wi-Fi است و 3G داخلی دارد. ضمنا صفحه کلید این لپ تاپ فرق عمده ای با سایر صفحه کلید ها دارد. کلید Caps Lock  از این صفحه حذف شده و دکمه Search  جایگزین آن شده است.

شاید تعداد افرادی که از این دکمه استفاده می کنند زیاد نباشد ولی گوگل نباید به صورت سرخود حق داشتن کلید Caps Lock  را از کاربران بگیرد.

وزن این لپ تاپ حدود 1.7 کیلوگرم خواهد بود  و باتری این مدل پس از هر بار شارژ 8 ساعت عمر خواهد کرد.

یکی دیگر از ویژگی های این لپ تاپ این است که اگر گم شود، اطلاعات شما هیچ گاه از بین نخواهد رفت زیرا در محیط ذخیره ابری(در فضایی در اینترنت) ذخیره شده است. اطلاعات بیشتر در مورد این نوت بوک را می توانید در سایت http://www.google.com/chromenotebook مشاهده کنید.

این وبدئو نیز اطلاعات مختصری در مورد این سیستم عامل و نوت بوک در اختیار شما قرار می دهد.

منبع : Tomshardware

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده