ایسر نسل جدید کروم بوک 15 را با بدنه آلومینیومی رونمایی کرد

ایسر نسل جدید کروم بوک 15 را با بدنه آلومینیومی رونمایی کرد

ایسر در حاشیه‌ی برگزاری ایفا ۲۰۱۷ در کشور آلمان از کروم‌بوک جدید خود با عنوان Chromebook 15 رونمایی کرد.

ایسر نسل جدید کروم‌بوک ۱۵ اینچی خود را رونمایی کرد که نام آن Chromebook 15 است. کروم‌بوک جدید ایسر در قسمت طرفین ترک‌پد که مچ دست روی آن قرار می‌گیرد و همچنین لید یا قسمت پشتی محلی که نمایشگر قرار می‌گیرد، از آلومینیوم استفاده کرده است. ضمنا باید به این نکته اشاره کرد که عمر باتری این محصول نیز از ۹ ساعت در نسل گذشته به بیش از ۱۲ ساعت در نسل جدید افزایش پیدا کرده است. البته افزایش قابلیت‌ها و امکانات نسل جدید کروم‌بوک، هزینه‌ی بیشتری را نیز به کاربر تحمیل می‌کند، بطوریکه قیمت کروم‌بوک ۱۵ جدید ایسر از ۲۹۹ دلار برای نسل پیش به بیش از ۳۹۹ دلار در نسل جدید افزایش پیدا کرده است.

ایسر علاوه بر تغییرات ظاهری و همچنین استفاده از باتری با ظرفیت بیشتر، شماری از ماژول‌های سخت‌افزاری این کروم‌بوک را نیز تقویت کرده و حتی می‌توان بین پردازنده‌های مختلف گزینه‌ی مد نظر خود را تهیه کرد. برای مثال کاربران می‌توانند از بین پردازنده‌ی دو هسته‌ای سلرون یا چهار هسته‌ای پنتیوم یکی را در کنار حافظه‌ی ۳۲ یا ۶۴ گیگابایتی و حافظه‌ی رم ۴ یا ۸ گیگابایتی انتخاب کنند.

همچون نسل گذشته کروم‌بوک ۱۵ ایسر از وجود یک نمایشگر ۱۵.۶ اینچی با رزولوشن فول اچ‌دی بهره می‌برد، حال آنکه مدل جدید از وزن کمتری بهره برده و ضخامت آن نیز بسیار کمتر است. ضخامت کروم بوک ۱۵ جدید کمی بیش از ۱.۸ سانتی‌متر بوده و وزن آن نیز ۱.۵ کیلوگرم است.

با نگاهی به بازار می‌توان دید که کروم‌بوک‌هایی با مشخصات فنی مشابه از برچسب قیمت پایین‌تری بهره می‌برند، اما محصول جدید ایسر از صفحه‌ی نمایش بزرگ‌تری برخوردار است.


منبع theverge

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید