فیل شیلر: مک بوک پرو به درگاه کارت اس دی احتیاج ندارد

پنج‌شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۵ - ۰۰:۰۰
مطالعه 3 دقیقه
فیل شیلر، نایب رییس ارشد بازاریابی اپل، عقیده دارد مک بوک پروهای جدید اپل به درگاه کارت اس دی احتیاجی ندارند.
تبلیغات

پس از معرفی مک‌بوک پرو جدید توسط اپل، انتقادات زیادی به دلیل حذف درگاه کارت SD به این شرکت وارد شده است. اپل اما اطمینان دارد که تصمیم درست را گرفته است؛ حتی اگر کاربران زیادی با استدلالش موافق نباشند. فیل شیلر، از مدیران ارشد اجرایی در اپل، در مصاحبه با ایندیپندنت می‌گوید دلیل حذف درگاه کارت اس‌دی، دست و پا گیر بودن آن و همچنین سهولت انتقال عکس‌های دوربین‌های جدید به صورت وایرلس است.

بسیاری از عکاسان اما با این نظر شیلر مخالف هستند. در حالی که  تکنولوژی انتقال بدون سیم عکس‌ها در حال پیشرفت است، اما همچنان دارای باگ و کندتر از انتقال از طریق کارت SD است. در شرایط حرفه‌ای که سرعت و قابلیت اطمینان اهمیت بیشتری دارند، انتقال وایرلس جایگزین مناسبی برای روش سنتی انتقال عکس‌ها از طریق کارت اس‌دی نیست. برای همین است که بسیاری مجبور خواهند بود از دانگل تبدیل استفاده کنند.

توضیح کامل فیل شیلر درباره‌ی دلیل حذف درگاه SD از مک‌بوک پرو از این قرار است:

وقتی از شیلر پرسیده شد که آیا این تصمیم با نگه داشتن جک سنتی هدفون (اتصال متداولی که اپل آن را از آیفون حذف کرده است) در تناقض نیست، فیلر اینگونه پاسخ داد:

شیلر در مصاحبه‌ای دیگر اعتراف کرده است که بحث پرشوری پیرامون حذف پورت‌های مک‌بوک پروی جدید شکل گرفته و او از انتقادات شگفت زده شده است. شیلر اما عقیده دارد تصمیم به استفاده از پورت‌های تاندربولت «ریسک جسورانه‌ای» بوده است و اپل به مردم کمک خواهد کرد تا با این تغییرات کنار بیایند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات