تماشا کنید: لپ تاپ ۷۹ دلاری با سیستم عامل Remix OS

تماشا کنید: لپ تاپ ۷۹ دلاری با سیستم عامل Remix OS

شرکت Allwinner یکی از تولیدکنندگان پردازنده در کشور چین است. قیمت پردازنده‌های این شرکت از مدیاتک نیز کمتر است. پردازنده‌های Allwinner را اکثرا در گجت‌های اندرویدی مثل تلویزیون و تبلت‌های مخصوص بازی دیده‌ایم. این شرکت به تازگی قصد دارد با همکاری شرکت Jide، لپ تاپی ارزان‌قیمت مجهز به سیستم‌عامل Remix تولید کند. در ادامه با زومیت همراه باشید.

Allwinner یکی از تولیدکنندگان چینی پردازنده است. این شرکت همیشه به تولید پردازند‌ه‌های ارزان‌قیمت مشهور بوده است. پردازنده‌های این شرکت اغلب در گجت‌هایی که امکان اجرای اندروید را روی تلویزیون ایجاد می‌کنند و نیز برخی تبلت‌های تولید شرکت JXD مشاهده شده است. اما جدیدترین همکاری Allwinner با شرکت Jide است تا با استفاده از سیستم‌عامل Remix، یک لپ تاپ کاربردی ارزان‌قیمت تولید کند.

این لپ‌تاپ مجهز به سیستم‌عامل Remix است که تلفیقی از اندروید، ویندوز و سیستم‌عامل کروم است. همان‌طور که در ویدیو مشاهده می‌کنیم، کیفیت ساخت این لپ‌تاپ نسبتا بالا است و البته برای کارهای عادی روزمره یا به عنوان یک لپ‌تاپ همراه ساده مناسب است. علاوه بر سیستم‌عامل جذاب این لپ‌تاپ که Remix OS است، قیمت مناسب ۷۹ دلاری آن نیز جزو نکات مثبت آن است. برای پردازنده‌ی این لپ‌تاپ A64 چهار هسته‌ای نوع ARM Cortex-A53 استفاده شده که معماری ۶۴ بیتی دارد و پردازنده‌ی گرافیکی Mali 400MP-2 که پردازنده‌ای پایین‌رده محسوب می‌شود برای آن در نظر گرفته شده است. با توجه به این پردازنده می‌توان به این نکته پی برد که این لپ‌تاپ برای استفاده‌هایی بیش از استفاده‌ی روزمره مناسب نیست.

جالب است بدانید پردازنده‌ی این لپ‌تاپ تنها ۵ دلار قیمت دارد و شرکت سازنده می‌تواند به راحتی بقیه‌ی هزینه‌های ساخت را صرف قطعات دیگر کند. نسخه‌ی نشان داده شده در ویدیو، نسخه‌ی پایه‌ی این لپ‌تاپ است که دارای ۱ گیگابایت حافظه‌ی رم و ۸ گیگابایت حافظه‌ی داخلی است. کاربران می‌توانند با کمی هزینه‌ی بیشتر، نسخه‌هایی با رم ۲ گیگابایت و حافظه‌ی داخلی ۱۶ یا ۳۲ گیگابایت را خریداری کنند. حتی نسخه‌ای به صورت Backflipping که قابلیت خم شدن کامل صفحه‌نمایش و جدا شدن آن را نیز دارد برای کاربران قابل سفارش است. این نسخه نیز قیمتی کمتر از ۹۹ دلار خواهد داشت.

پردازنده‌های Allwinner پیش از این نیز برای نصب Remix استفاده شده‌اند. یکی از این نمونه‌ها، گجت Remix Mini است که قابلیت اتصال به تلویزیون را دارد و با سرعت خوبی برنامه‌ها را اجرا می‌کند. بروزرسانی‌های مناسبی نیز در دوره‌های زمانی مختلف برای این دستگاه ارائه شده است.

ارقام گفته شده در مورد قیمت این لپ‌تاپ ارقام تخمینی Allwinner هستند. البته نزدیک بودن قیمت نهایی به این ارقام نیز دور از انتظار نیست. در مورد تاریخ عرضه‌ی این لپ‌تاپ ارزان‌قیمت خبری منتشر نشده اما با توجه به تصاویر و آماده بودن نسخه‌های اولیه، انتظار می‌رود به زودی شاهد عرضه‌ی رسمی این لپ‌تاپ ارزان باشیم.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده