آیفون ۱۵ پرو اپل حاشیه‌های بسیار باریکی خواهد داشت

دوشنبه ۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
داینامیک آیلند از نمای نزدیک
اپل مشغول بررسی فناوری LIPO است تا بتواند با استفاده از آن، ضخامت حاشیه‌های صفحه‌ نمایش آیفون و آیپدهای خود را کاهش دهد.
تبلیغات

اپل در حال کار روی فناوری جدید LIPO است که استفاده از آن به کاهش چشمگیر حاشیه‌های اطراف نمایشگر انواع گوشی‌ و تبلت‌ این شرکت کمک می‌کند. اگرچه برخی افراد می‌گویند استفاده از این تکنولوژی در دستگاه‌های مختلف چند سال طول می‌کشد اما ظاهراً قرار است اولین محصولات مجهز به نمایشگرهای LIPO اواخر سال جاری عرضه شوند.

پیش‌ از این شایعه شده بود که نمایشگر آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس، باریک‌ترین حاشیه را بین همه‌ی مدل‌های گوشی‌های اپل خواهند داشت و در واقع ضخامت آن به ۱٫۵۵ میلی‌متر می‌رسد و از حاشیه‌ی ۱٫۸۱ میلی‌متری اطراف نمایشگر شیائومی ۱۳ پرو کمتر است.

مارک گورمن در خبرنامه‌ی PowerOn خود اعلام کرد اپل از فناوری جدیدی به‌ نام LIPO برای کاهش ضخامت حاشیه‌ی صفحه نمایش آیفون ۱۵ پرو بهره خواهد برد. او همچنین اشاره کرد غول فناوری کوپرتینویی از تکنولوژی مذکور برای کاهش حاشیه‌های آیپد نیز استفاده خواهد کرد اما برنامه‌ی زمانی خاصی در این زمینه ارائه نداد.

ضخامنت حاشیه‌ی نمایشگر آیفون‌های کنونی اپل ۲٫۲ میلی‌متر است و استفاده از فناوری LIPO این عدد را به ۱٫۵ میلی‌متر کاهش خواهد داد. شاید استفاده از این ویژگی یکی دیگر از دلایل افزایش احتمالی قیمت مدل‌های پرو آیفون ۱۵ باشد.

اپل از مدت‌ها قبل به‌دنبال ساخت آیفون کاملاً بدون‌ حاشیه بوده و از تأمین‌کنندگانی مثل سامسونگ و ال‌جی درخواست کرده چنین امکانی را فراهم سازند. البته قطعاً چالش‌هایی در مسیر گسترش استفاده از فناوری LIPO وجود دارد که باید برطرف شوند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

تبلیغات

نظرات

تبلیغات