گزینه RCS برای برخی از کاربران نسخه آزمایشی iOS 18 به‌نمایش درآمد

سه‌شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ - ۱۶:۳۰
مطالعه 1 دقیقه
ارسال پیام در iMessage اپل حباب سبز و آبی
اپل پشتیبانی از RCS را در دومین بتای iOS 18 اضافه کرد اما این قابلیت فعلاً برای همه دردسترس نیست.
تبلیغات

اپل دومین نسخه‌ی بتای iOS 18 را برای توسعه‌دهندگان منتشر کرد. این آپدیت علاوه‌بر پشتیبانی از قابلیت iPhone Mirroring روی مک، گزینه‌ای برای فعال‌سازی سرویس پیام‌رسانی RCS اضافه کرده است. نکته‌ی مهم اینکه قابلیت مذکور فعلاً برای همه‌ی کاربران بتا در دسترس قرار ندارد و حتی کاربرانی که گزینه‌ی مذکور را می‌بینند هم الزاماً نمی‌توانند از آن استفاده کنند.

طبق گزارش‌های 9to5Mac، کدهای داخلی دومین بتای iOS 18 نشان می‌دهند اپل برای به‌روزرسانی بسته‌های اپراتورهای همراه با سیستم‌عامل خود درحال همکاری با این شرکت‌ها است؛ بنابراین تا زمانی که اپراتور شما از RCS پشتیبانی نکند، احتمالاً امکان استفاده از آن را نخواهید داشت.

اپراتورهای AT&T و T-Mobile در آمریکا هم‌اکنون بسته‌های خود را برای پشتیبانی از RCS به‌روزرسانی کرده‌اند، اما همه‌ی کاربران بتا تحت این شبکه‌ها موفق به استفاده از آن نشده‌اند. پس حتی درصورتی‌که گزینه‌ی RCS را در تنظیمات گوشی آیفون خود مشاهده می‌کنید، باز هم تضمینی برای کارکرد بدون مشکل آن وجود ندارد.

باتوجه‌به اینکه iOS 18 درحال‌حاضر در مرحله‌ی آزمایشی قرار دارد و انتشار عمومی پاییز انجام خواهد شد، احتمالاً اپراتورها برای پشتیبانی از RCS به هفته‌ها یا حتی ماه‌ها زمان نیاز داشته باشند. این موضوع همچنین نشان می‌دهد که برخی از کاربران آیفون به‌طور کلی از RCS بی‌بهره خواهند ماند، زیرا اپراتورشان تصمیمی برای پیاده‌سازی ویژگی مذکور ندارد و تا آن زمان، چاره‌ای جز تحمل محدودیت‌های پیام‌رسان پیش‌فرض iOS یا استفاده از اپلیکیشن‌های پیام‌رسان متفرقه نخواهند داشت.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات