آموزش: چطور تمام دوستان فیس بوک خود را به Google+ دعوت کنیم

آموزش: چطور تمام دوستان فیس بوک خود را به Google+ دعوت کنیم

در حال حاضر شبکه اجتماعی Google+ بصورت آزمایشی و برای تعداد محدودی از کاربران فعال است و برای ورود به آن باید از یکی از دوستان خود که عضو این شبکه است در خواست کنید تا شما را دعوت کند.

اگر شما هم از امکانات جذاب Google+ خوشتان آمده و قصد دارید دوستان فیس بوک خود را به این شبکه اجتماعی دعوت کنید خواندن این مقاله را ادامه دهید. در این آموزش نحوه ارسال دعوت نامه برای دوستان خود در فیس بوک و یاهو را ارائه خواهیم کرد.

در ایمیل یاهو خود لاگین کنید، اگر ایمیل یاهو ندارید یک اکانت جدید بسازید. سپس وارد قسمت Contact (در زیر باکس Inbox) شده و Import Contacts را انتخاب کنید در صفحه باز شده، Facebook را انتخاب کنید. از شما اجازه برای اتصال به اکانت فیس بوکتان درخواست می‌شود. پس از تأیید، تمام کانت های فیس بوک شما به کانت های یاهوتان اضافه می‌شوند.

وارد Google+ شوید سپس در سمت راست و پایین لیست دوستان خود روی لینک "View and edit" کلیک کنید در پنجره بعدی باز شده روی Find and Invite کلیک کرده و سپس Yahoo را انتخاب کنید پس از آن روی Agree کلیک کنید و اجازه دهید Google+ به اکانت یاهو شما دسترسی یابد.

تمام کانتکت های اضافه شده را به یک Circle اضافه کنید برای این کار می‌توانید دوستان مورد نظر خود را انتخاب کرده و با فشاردادن و نگه داشتن دکمه سمت چپ ماوس آن‌ها را روی Circle مورد نظر ببرید و دکمه ماوس را راها کنید (Drag and Drop) تا تمام دوستان انتخاب شده به یک Cirecle منتقل شوند.

به صفحه اصلی Google+ بروید و در قسمت Stream یک متن جدید وارد کرده و Circle ایی که دوستان جدید خود را به آن اضافه کردید را انتخاب کنید پس از فشار دادن دکمه Share گوگل دعوتنامه را برای تمام دوستان شما ارسال می‌کند. به خاطر داشته باشید اگر مرحله آخر را انجام ندهید دعوتنامه ارسال نمی‌شود.

برای آشنایی با امکانات Google+ به مقاله "شبکه اجتماعی Google+ رقیب جدی فیس بوک راه اندازی شد" مراجعه کنید.

اگر تمایل دارید تا در شبکه Google+ دعوت شوید ولی کسی را که شما را دعوت کند نمی شناسید ایمیل خود را در بخش نظرات، انتهای همین صفحه اعلام کنید تا ما شما را دعوت کنیم.

منبع: Cnet

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده