اطلاع از تکمیل شارژ لپ تاپ در ویندوز 10

اطلاع از تکمیل شارژ لپ تاپ در ویندوز 10

در این قسمت کوتاه اما کاربردی با چگونگی تنظیم اعلان در هنگام فول‌شارژ شدن دستگاه در ویندوز ۱۰ آشنا خواهیم شد.

بـخش «کوتاه اما کاربردی»، مطالـب «کاربردی» را به صـورت «کوتاه» در اختیار خوانندگان زومیت قرار می‌دهد. «کوتاه اما کاربردی»، به جای پرداختن به جزئیات، مهمترین‌ها را به شما ارائه می‌دهد. در این قسمت با چگونگی تنظیم اعلان در هنگام فول‌شارژ شدن دستگاه در ویندوز ۱۰ آشنا خواهیم شد. با زومیت همراه باشید.

وقتی شارژ باتری دستگاه در آستانه اتمام باشد، لپ‌تاپ، بلافاصله به شما اعلام می‌کند. اما تابه‌حال از خود پرسیده‌اید چرا ویندوز هنگام فول‌شارژ شدن دستگاه به شما اطلاع‌ نمی‌دهد. شاید بخواهید پس از شارژ، جای خود را عوض کرده یا با توجه به افزایش دمای لپ‌تاپ، آن را از شارژ جدا کنید.

خوشبختانه به راحتی می‌توان ویندوز را برای گزارش این رخداد تنظیم کرد. تنها کاری که باید انجام داد، دانلود یک اسکریپت کم‌حجم و قرار دادن آن در فولدر Startup است. برای این کار گام‌های زیر را دنبال کنید:

۱- فایل FullBattery را بر روی دسکتاپ دانلود کرده و از حالت Zip خارج نمایید.

۲- با دابل‌کلیک روی فایل، اسکریپت را اجرا کنید.

۳- با این کار پس از رسیدن شارژ دستگاه به ۹۹٪ یک اعلان دریافت خواهید کرد.

۴- برای اجرای خودکار اسکریپت، باید آن را در فولدر Startup کپی کنید. برای این کار ابتدا به کمک کلیدهای ترکیبی Windows + R، پنجره Run ویندوز را باز نمایید.

۵- در پنجره Run دستور shell:startup را تایپ کرده و روی کلید Ok کلیک کنید.

اطلاع از تکمیل شارژ لپ‌تاپ در ویندوز ۱۰

۶- با اجرای این دستور فولدر Startup ویندوز باز می‌شود. حالا لازم است یک میانبر از فایل FullBattery.vbs ایجاد کرده و آن را در فولدر Startup کپی کنید.

تمام. از این به بعد، پس از هر بار راه‌اندازی ویندوز، اسکریپت اجرا شده و پس از تکمیل شارژ از طریق اعلان‌ها (Notification) به کاربر اطلاع داده می‌شود.

امیدواریم این ترفند کوتاه برای شما کاربردی باشد. نظر شما درباره این مقاله چیست؟ آیا روش‌های دیگری می‌شناسید؟

منبع Make Use Of

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید