پتنت‌ جدید ایرپاد اپل روش ردیابی فعالیت‌های ورزشی را با این محصول نشان می‌دهد

دوشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۰
مطالعه 3 دقیقه
امکان دارد ساعت هوشمند شما برای نظارت بر تمرین‌های ورزشی‌تان کافی نباشد؛ به‌خصوص زمانی‌که با مربی اپل فیتنس پلاس ورزش می‌کنید. پتنت جدید فاش‌شده از اپل نشان می‌دهد که این شرکت چگونه از ایرپاد برای ردیابی فعالیت‌های بدنی بهره خواهد گرفت.
تبلیغات

پتنت موسوم به Wireless Ear Bud System With Pose Detection که ۱۷ فوریه اپل‌اینسایدر منتشر کرد، نشان می‌دهد که ممکن است ایرپاد حسگرهایی برای جمع‌آوری اطلاعات جهت‌گیری مثل اندازه‌گیری شتاب‌سنج حین حرکات کاربر داشته باشد. همچنین، ممکن است دستگاهی الکترونیکی میزبان به‌صورت بی‌سیم با ایرپادی ارتباط برقرار کند که در گوش کاربر قرار دارد. این ویژگی احتمالاً بخشی از سیستمی خواهد بود که هنگام ارزیابی عملکرد کاربر از یک روال حرکت سر یا سایر برنامه‌های تمرینی، آموزش و بازخورد لازم را به کاربر ارائه می‌دهد.

چربی بدن با گلکسی واچ ۴ کلاسیک

به‌گزارش دیجیتال ترندز، اگر این پتنت کاملاً اجرا شود، اپل می‌تواند از حسگرهای ایرپاد برای تشخیص حرکات فیزیکی استفاده کند و به دستگاه‌هایی مثل گوشی هوشمند یا ساعت هوشمند شما اجازه دهد که درست انجام‌دادن تمرین‌ها را تشخیص دهند. درحال‌حاضر، اپل واچ می‌تواند دویدن و نوع حرکاتتان را شناسایی کند؛ اما اگر هنگام شروع تمرین این قابلیت را تنظیم نکنید، این اعلان چند دقیقه بعد ظاهر خواهد شد. در این شرایط، چه در حال دویدن باشید و چه در حال قدم زدم در شهر، ضربان قلب شما اندازه‌گیری خواهد شد. ایرپاد می‌تواند یک گام فراتر برود و داده‌های مربوط به حرکات و ژست‌های شما را جمع‌آوری کند و براساس این اطلاعات، بازخورد شنیداری لازم را ارائه دهد.

فرض کنید مربی اپل فیتنس پلاس به شما می‌گوید سرتان را تا انتها به‌سمت چپ بچرخانید؛ اما شما گردن خود را فقط تا نیمه‌ی جهت اعلام‌شده می‌چرخانید. در این شرایط، ممکن است ایرپاد شما کلمات تشویق‌کننده‌ای مثل «شما می‌توانید این‌ کار را انجام دهید»، «شما تقریباً آماده‌اید»، «به تلاش خود ادامه دهید» و ... را ارائه دهد. همچنین، بازخورد صوتی ایرپاد می‌تواند مطابق کمک موردنیاز شما تغییر کند.

پتنت ایرپاد اپل

در بخشی از توضیحات این پتنت، آمده است:

بازخوردهایی مثل بازخورد شنیداری احتمالاً براساس ارزیابی عملکرد کاربر در روال حرکت سر به او ارائه خواهد شد. اقدامات مناسب دیگری مثل صدور گزارش عملکرد و هشدار نیز ممکن است انجام شود.
پتنت ایرپاد اپل

نکته‌ی جالب این است که در توضیحات این پتنت برای ارائه‌ی این قابلیت‌های بالقوه به سخت‌افزار جدیدی اشاره نشده است. اپل ایرپاد پرو و نسل سوم ایرپاد درحال‌حاضر از شتاب‌سنج‌های حرکتی و صوتی بهره می‌برند. این حسگرها برای فعال‌کردن قابلیت Spatial Audio استفاده می‌شوند؛ اما دلیلی وجود ندارد که نتوان از آن‌ها در روشی استفاده کرد که پتنت نشان داده است. شاید برای ارائه‌ی این قابلیت‌های جدید فقط به به‌روزرسانی نرم‌افزاری نیاز داشته باشیم.

بااین‌حال، این پتنت امکان وجود تعداد زیادی حسگر اضافه مثل ژیروسکوپ و قطب‌نما یا حتی فناوری‌های عجیب‌وغریب مثل حسگرهای پژواک را مدنظر قرار داده است؛ بنابراین، می‌توان انتظار داشت اپل این ویژگی‌ها را در نسل بعدی ایرپاد ارائه دهد.

درحال‌حاضر، ایرپاد علاقه‌مندان به تناسب‌اندام را تشویق می‌کند تا این هدفون‌ها را به دستگاه تمرینی Peloton متصل کنند تا بتوانند به سخنان مربیانتان گوش دهند. مربی Peloton شما نمی‌تواند تشخیص دهد که آیا در تمرینات خود تقلب کرده‌اید یا خیر؛ اما اگر پتنت جدید اپل واقعیت داشته باشد، حسگرهای ایرپاد این کار را خواهند کرد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات