هدفون B&W PI7 سازگار با سیستم سرگرمی هواپیما معرفی شد

هدفون B&W PI7 سازگار با سیستم سرگرمی هواپیما معرفی شد

باورز اند ویلکینز از دو مدل هدفون توگوشی رونمایی کرده است که یکی از آن‌ها PI7 نام دارد و با کیسی ویژه عرضه می‌شود تا امکان استفاده از آن با سیستم‌‌های سرگرمی پرواز وجود داشته باشد.

باورز اند ویلکینز اخیراً یک مدل هدفون توگوشی تمام‌بی‌سیم به نام Bowers and Wilkins PI7 معرفی کرده است که از فناوری حذف نویز پشتیبانی و یکی از بزرگ‌ترین ضعف‌های هدفون‌هایی که فرم فاکتور توگوشی دارند برطرف می‌کند.

به گزارش ورج، هدفون B&W PI7 با سیستم‌های سرگرمی پرواز نیز کار می‌کند؛ زیرا کیس محصول در نقش فرستنده‌ی صدا به کار می‌رود. کیس را با استفاده از کابل جک ۳٫۵ میلی‌‌متری به USB-C که در جعبه‌ی هدفون قرار دارد به منبعی صوتی وصل کنید تا صدا به‌صورت بی‌سیم به هدفون منتقل شود.

باورز اند ویلکینز افزون‌بر PI7 هدفون دیگری با نام PI5 معرفی کرده است که قیمت کمتری دارد. این هدفون نیز از فناوری حذف پشتیبانی می‌کند.

باورز اند ویلکینز ادعا می‌کند این نخستین بار در صنعت هدفون است که محصولی با چنین کیسی تولید می‌شود. چنین ادعایی قابل‌ بررسی است؛ اما حداقل در نگاه اول می‌توانیم بگوییم ادعای باورز اند ویلکینز صحت دارد؛ چون نخستین بار است این قابلیت را در هدفون‌ها می‌بینیم. به‌منظور استفاده از دیگر هدفون‌های توگوشی تمام‌بی‌سیم بازار نظیر ایرپاد اپل با سیستم‌های سرگرمی پرواز باید از دانگل متفرقه استفاده کنید. کیس PI7 با توانایی انتقال صدا می‌تواند با تمامی دستگاه‌های غیر بلوتوثی دیگر مثل آیپادهای قدیمی کار کند.

کیس هدفون توگوشی باورز اند ویلکینز B&W IP7 سفید

هدفون توگوشی تمام‌بی‌سیم PI7 به‌ غیر از کیس منحصربه‌فردش، قابلیت‌هایی به‌نسبت استاندارد ارائه می‌دهد. این هدفون قابلیت حذف نویز دارد و به مجموعاً ۶ میکروفون برای برقراری تماس یا استفاده از دستیار صوتی هوشمند مجهز است. هدفون PI7 از استاندارد AptX Adaptive استفاده می‌‌کند تا به‌کل پویا صدا را فشرده و اتصال باثبات را حفظ کند. باورز اند ویلکینز می‌گوید کیس PI7 به‌ شکل بی‌سیم قابل‌ شارژ است.

هدفون PI7 چهار ساعت شارژدهی می‌کند (درحالی‌که ایرپاد پرو اپل ۴٫۵ ساعت عمر باتری دارد) و به‌ لطف کیس، به ۱۶ ساعت شارژدهی بیشتر دست می‌یابد. این هدفون از گواهی IP54 برای مقاوم دربرابر گردوغبار و رطوبت استفاده می‌کند و این یعنی دربرابر حجم محدود گردوغبار و پاشش اندکی آب دوام می‌آورد.

هدفون توگوشی باورز اند ویلکینز B&W IP5 رنگ مشکی

B&W PI5

هدفون ارزان‌تر PI5 نیز مثل PI7 از حذف نویز بهره می‌برد و کیسی دارد که می‌توان به‌صورت بی‌سیم شارژ کرد؛ اما در مجموع از چهار میکروفون استفاده می‌کند. باورز اند ویلکینز هیچ اشاره‌ای به AptX Adaptive نکرده است و این یعنی PI5 از نسخه‌ی عادی AptX استفاده می‌کند.

به‌ نظر می‌رسد کیس PI5 بر خلاف PI7 توانایی انتقال صدا ندارد. این هدفون با یک بار شارژ تا ۴٫۵ ساعت موسیقی پخش می‌کند و از این حیث بهتر از PI7 است. در صورت استفاده از کیس به ۲۰ ساعت شارژ بیشتر دست پیدا خواهید کرد. PI5 نیز گواهی IP54 دارد.

هر دو هدفون جدید باورز اند ویلکینز از روز گذشته به بازار عرضه شده‌اند. PI7 با قیمت ۳۹۹ دلار عرضه شده است و قیمت هدفون PI5 نیز ۲۴۹ دلار است.

منبع theverge
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده