با کارت صدای کوچک اما حرفه‌ای Xonar U7 Echelon ایسوس آشنا شوید

شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۲ - ۱۸:۰۱
مطالعه 3 دقیقه
کارت صدای قابل حمل ایسوس به نام Xonar U7  نسخه Echelon دارای خروجی 7.1 کانال صوتی و رابط USB است که از طریق یک آمپلی‌فایر مستقل برای هدفون‌ها از فناوری اختصاصی سونیک رادار (Sonic Radar) در بازی‌ها پشتیبانی می‌کند. این کارت صدای قابل حمل، ویژگی‌های مدل قدرتمند Xonar U7 را به همراه دارد و در طراحی آن از الگوی استتار نیروهای نظامی الهام گرفته شده است. علاوه بر ظاهر جالب این مدل، فناوری‌های اختصاصی متعددی توسط ایسوس به این مدل اضافه شده است که در اجرای بخش صوتی بازی‌ها به گیمرها کمک می‌کنند. از جمله این فناوری‌ها می‌توان به سونیک رادار اشاره کرد که برای تجسم محیط بازی با شبیه‌سازی صوتی استفاده می‌شود و فناوری سونیک استودیو نیز کنترل کاملی روی جزییات صدا انجام می‌دهد.

در بازی‌های جدید به جزییاتی فراتر از ویژگی‌های گرافیکی توجه می‌شود و گیمرها علاقه دارند بطور کامل غرق در محیط بازی قرار گیرند. دلیل پشتیبانی از سونیک رادار در کارت صدای Xonar U7 نگارش Echelon نیز پاسخ به این نیاز خوره‌های بازی است. این فناوری اختصاصی با فضاسازی صوتی بازی، تجسم بهتری از محیط را برای کاربر فراهم می‌کند و در بازی‌های گروه اول شخص (FPS) بکار گرفته می‌شود. به کمک سونیک رادار گیمرها می‌توانند موقعیت صدا را از طریق یک رادار صوتی روی نمایشگر تشخیص داده و به محیط بازی واکنش نشان دهند. این فناوری تنها به نمایش جهت و موقعیت صدا محدود نمی‌شود و کاربران می‌توانند رادارهای متعددی را برای صداهای مختلف مثل صدای قدم‌ها یا شلیک گلوله فعال کنند. این ویژگی موقعیت تهدیدات مختلف را روی یک نمایش 360 درجه به کاربر نشان می‌دهد و حتی زمانی که امکان دید مستقیم وجود نداشته باشد گیمرها از این مزیت برای غلبه بر رقبا می‌توانند استفاده کنند. ویژگی‌های ظاهری سونیک رادار و موقعیت ان در صفحه به راحتی قابل تغییر است و می‌توان برای سناریوهای مختلف از آن استفاده کرد.

کارت صدای Xonar U7 نگارش Echelon از آخرین فناوری Sonic Studio Pro نیز پشتیبانی می‌کند که به کاربران امکان کنترل دقیق جزییات صوتی را می‌دهد و از طریق آن می‌توان توازن صدا میان هشت کانال صوتی برای موقعیت‌های مختلف را برقرار کرد. رابط کاربری این فناوری با تاکید بر تجربیات عملی طراحی شده و به صورت اشاره و کلیک اجرا می‌شود. این فناوری می‌تواند تنظیمات متنوعی برای فعال‌سازی پروفایل‌های صدا در محیط‌های مختلف صوتی ارائه کند و از این طریق دقت تنظیمات در سیستم پخش دالبی را افزایش دهد. با کمک Sonic Studio Pro در نگارش چهارم سیستم صوتی سینمای خانگی با توان پخش دالبی امکان تبدیل صدای استریو به خروجی 5.1 و 7.1 کانال نیز وجود دارد. همچنین این فناوری مجهز به تکنولوژی کاهش نویز ورودی با نام Perfect Voice است و برخلاف سایر فناوری‌های مشابه که بر اساس معکوس‌سازی فاز برای کاهش نویز فعالیت می‌کنند تکنولوژی Perfect Voice مجهز به الگوریتم‌های پیشرفته‌ای برای تفکیک نویز محیط از گفتار است. نتیجه این نوآوری‌ها منجر به ارتباط شفاف صوتی حتی در محیط‌های پر سر و صدا مانند مسابقات جهانی گیم LAN party است.

کنترل‌های مستقل فیزیکی برای صدای هدفون و میکروفون امکان تنظیم صدا حتی درون محیط بازی را ساده می‌کند. بدون اینکه نیازی به ورود در محیط تنظیمات و اختلال در فرآیند بازی باشد.

کارت صدای Xonar U7 نگارش Echelon دارای کیفیت صدای 24 بیت 192 کیلوهرتز و نرخ سیگنال به نویز 114 دسی‌بل است. تمام این امکانات در یک ابزار سبک گردآوری شده‌اند که انرژی خود را از طریق رابط USB تامین می‌کند و نیازی به منبع تغذیه اضافی ندارد. در این کارت صدا از آمپلی‌فایر هدفون نیز استفاده شده است تا گیمرها از امکانات اختصاصی خود لذت ببرند. تمام این امکانات در وسیله‌ای کوچک استفاده شده‌اند تا بتوان آن را در کنار لپ‌تاپ‌ها نیز حمل کرد.

مطالب مشابه

نظرات