اپل در حال آماده‌سازی گسترده‌ترین محصولات سخت‌افزاری است

دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
اپل در ‌حال کار روی «گسترده‌ترین مجموعه» از محصولات سخت‌افزاری جدید خود است که پاییز امسال عرضه می‌شوند.
تبلیغات

گورمن در آخرین خبرنامه‌اش «Power On» توضیح می‌دهد اپل در‌ حال کار روی آیفون‌های جدید (آیفون ۱۴، آیفون ۱۴ مکس و آیفون ۱۴ پرو)، مک‌بوک پرو ارزان‌قیمت به‌روزرسانی شده، مانیتور بزرگ‌تر ارتقاءیافته، آی‌مک، مک پرو جدید، مک‌بوک ایر بازطراحی‌شده، نسل دوم ایرپاد پرو، سه اپل واچ (سری ۸، SE و Rugged)، آیپد ارزان‌قیمت و مدل‌های جدید آیپد پرو است.

به گفته‌ی گورمن، انتظار می‌رود بیشتر محصولات جدید در ماه‌های پاییز عرضه شوند، اما این احتمال وجود دارد که آی‌مک زودتر به دست مشتریان برسد. اپل در‌ حال برنامه‌ریزی رویدادی بهاری در ماه مارس یا آوریل است که در آن شاهد عرضه‌ی نسخه‌ی 5G آیفون SE، آیپد ایر بازطراحی‌شده با تراشه‌ی A15 و احتمالاً حداقل یک مک خواهیم بود. اپل ممکن است از رویداد بهار برای آوردن تراشه‌ی M1 Pro به مک دیگری (آی‌مک یا مک مینی رده‌بالاتر) استفاده کند. قرار است بخش اعظم مک، که شامل نسخه‌ی جدیدی از مک پرو و مک‌بوک ایر بازسازی‌شده می‌شود، به‌روزرسانی شود. بعید است قبل از پاییز شاهد چنین اتفاقی باشیم.

گورمن حدس می‌زند آیپد پرو آینده دارای تراشه‌ی M2 و شارژر بی‌سیم خواهد بود، ویژگی‌هایی که باعث می‌شود زمان عرضه‌ی آن از بهار به پاییز منتقل شود. بااین‌حال، اپل پرونده‌های نظارتی را برای ۹ آیپد جدید و سه مدل جدید آیفون ارسال کرده، بنابراین ممکن است بیش از یک آیپد در رویداد بهاری دیده شوند.

اپل همچنین قصد داشت هدست واقعیت مجازی/افزوده‌ی خود را در سال ۲۰۲۲ معرفی کند، اما شایعات حاکی از آن است که احتمالاً عرضه‌ی این دستگاه تا سال ۲۰۲۳ به تعویق می‌افتد زیرا هنوز مشکلاتی وجود دارند که باید برطرف شوند.

رویداد بهاری سال گذشته اپل در ماه آوریل برگزار شد، بنابراین امسال می‌توانیم جدول زمانی مشابهی را مشاهده کنیم. رویداد بهاری با کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان در ماه ژوئن دنبال می‌شود که در آن شاهد عرضه‌ی iOS 16 و macOS 13 خواهیم بود و سپس در پاییز اپل احتمالاً حداقل دو رویداد برگزار خواهد کرد تا در آن‌ها دیگر محصولات خود را معرفی کند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات