اینتل بخش ساخت حافظه‌های فلش NAND را با قیمت ۹ میلیارد دلار فروخت

اینتل بخش ساخت حافظه‌های فلش NAND را با قیمت ۹ میلیارد دلار فروخت

اینتل بخش ساخت حافظه‌های فلش NAND خود را به مبلغ ۹ میلیارد دلار به شرکت کره‌ای SK Hynix فروخت.

بخش ساخت حافظه‌های فلش NAND اینتل شامل کسب‌وکار ساخت NAND SSD و قطعات مربوط به حافظه NAND و شرکت Dalian سازنده این حافظه‌ها در کشور چین می‌شود. پس از منتشرشدن این خبر، این سؤال برای بسیاری از کاربران پیش آمد که چه اتفاقی برای حافظه‌های بسیار سریع Optane می‌افتد. این حافظه‌ها را همچنان اینتل با همکاری شرکت میکرون این حافظه را خواهد ساخت. درحال‌حاضر، این قرارداد منتظر تأیید دولت آمریکا است و به‌نظر می‌رسد سال آینده نهایی خواهد شد.

باب سوان، مدیرعامل اینتل، می‌گوید که این تغییرات باعث می‌شود که در آینده بتوان با اولویت بهتری روی موضوعات مختلف سرمایه‌گذاری کرد. این بزرگ‌ترین خرید شرکت کره‌ای SK Hynix تا امروز است. این شرکت در سال ۲۰۱۷ شرکت ژاپنی Kioxia را با قیمت ۳٫۷ میلیارد دلار خریده بود. شرکت Sk Hynix تمرکز خود را روی تولید حافظه‌های NAND گذاشته که داخل گوشی‌های هوشمند و دیتاسنترها استفاده می‌شوند. درحال‌حاضر، سامسونگ نقش زیادی در تولید حافظه‌های NAND دارد و این بازار را دراختیار دارد.

در کمال تعجب، این خبر تأثیر زیادی روی سهام شرکت SK Hynix نداشت و در دقایق ابتدایی انتشار این خبر، سهام این شرکت افزایش یافت؛ اما پس از شوک اولیه، سهام آن‌ها ۲ درصد کاهش پیدا کرد. دراین‌میان، سهام سامسونگ هم ۱ درصد افزایش یافت. یکی از تحلیلگران بازار گفته است که سهام‌داران شرکت SK Hynix به‌دلیل گران‌بودن نظر مثبتی درباره‌ی این خرید ندارند.

منبع Engadget reuters
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده