سونی شایعه کاهش ظرفیت تولید پلی استیشن 5 را تکذیب کرد

سونی شایعه کاهش ظرفیت تولید پلی استیشن 5 را تکذیب کرد

سونی با رد شایعات در مورد میزان تولید پلی استیشن ۵ اعلام کرد که از زمان شروع تولید انبوه هیچ‌گونه کاهش ظرفیتی اعمال نشده است.

درحالی‌که سونی خود را برای برگزاری مراسم بزرگ و بسیار مهمی آماده می‌‌کند، شایعاتی فضای مجازی را پر کرده که می‌گویند تولید پلی استیشن ۵ به مشکل خورده است. درواقع شایعات اشاره می‌کنند که سونی مجبور به کاهش ظرفیت تولید پلی استیشن ۵ شده است و انتظار می‌رود که به‌جای ۱۵ میلیون دستگاه، ساخت ۱۱ میلیون دستگاه را در دستور کار خود قرار دهد.

این موضوع را رسانه بلومبرگ طی انتشار گزارشی مطرح و اشاره کرده که دلیل افت ظرفیت تولید نیز مشکلات موجود در پردازنده‌های پلی استیشن ۵ است. در این بین، مقام‌های سونی سریعا نسبت به شایعات واکنش نشان داده‌اند و در بیانیه‌ای توضیح داده‌اند: «درحالی‌که انتشار اطلاعات در مورد روند تولید کنسول پلی استشین ۵ بخشی از سیاست‌های ما نیست؛ اما اطلاعات انتشاریافته توسط بلومبرگ صحت ندارد و ما چنین موضوعی را تکذیب می‌کنیم. روند تولید انبوه پلی استیشن ۵ از زمان شروع تاکنون تغییری نیافته و ظرفیت مدنظر شاهد هیچ‌گونه کاهشی نخواهد بود.»

بلومبرگ در برخی گزارش‌های اولیه مدعی شده بود که میزان تولید کنسول نسل بعدی سونی به ۵ تا ۶ میلیون دستگاه کاهش یافته است. بااین‌حال، مقام‌های سونی طی واکنشی سریع، تمامی این گزارش‌ها را تکذیب کردند.

چنین اخباری می‌تواند باعث تبلیغ منفی و ایجاد شک و شبهه در میان طرفداران و گیمرها شود؛ به‌خصوص که زمان بسیار کمی تا برگزاری رویداد پیش‌روی سونی باقی مانده است. طی رویداد جدید شرکت ژاپنی انتظار می‌رود اطلاعات نهایی و قیمت پلی استیشن 5 مشخص شود و همچنین شاهد معرفی بازی‌های جدید باشیم.

رقیب سونی یعنی مایکروسافت قیمت کنسول‌های جدید خود را مشخص کرد. آن‌طور که پیدا است ایکس باکس سری ایکس ۴۹۹ دلار و سری اس نیز ۲۹۹ دلار قیمت دارند. زمان عرضه نیز مشخص شده و در ۱۰ نوامبر (۲۰ آبان) کنسول‌های نسل بعدی ردموندی‌ها روانه بازار می‌شود.

منبع gsmarena

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید