با روتر مولتی‌باند Talon فیلم‌های 4K را در ۴ دقیقه دانلود کنید

چهارشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۸
مطالعه 2 دقیقه
تی‌پی لینک، برند نام آشنای دنیای تجهیزات شبکه، روتر مولتی‌باند قدرتمند خود را در نمایشگاه CES 2016 در معرض دید علاقه‌مندان قرار داده است. برای آشنایی بیشتر با این محصول جذاب همراه زومیت باشید.

تی‌پی لینک امروز و در جریان برگزاری نمایشگاه CES 2016 از روتر جدید خود به نام Talon AD7200 رونمایی کرد؛ روتری که برای اولین بار از تکنولوژی 802.11ad کوالکام بهره برده است. این تکنولوژی از فرکانس کم کاربرد ۶۰ گیگاهرتز برای افزایش مجموع سرعت خود بهره می‌گیرد.

این روتر با بکارگیری هر دو تکنولوژی 802.11ad و 802.11ac، باندهای ۶۰ گیگاهرتز، ۲.۴ گیگاهرتز و ۵ گیگاهرتز را به شکلی موثر برای برخورداری از مجموع سرعت ۷ گیگابیت در ثانیه ترکیب می‌کند؛ سرعتی قابل توجه که برای کاربران بسیار هیجان‌انگیز خواهد بود. قابلیت ترکیب باندها در این روتر، به شما اجازه می‌دهد تا در شرایطی که فرکانس ۶۰ گیگاهرتز توانایی عبور آسان از موانع فیزیکی مانند دیوارها را ندارد، تغییر فرکانس به ۲.۴ یا ۵ گیگاهرتز را با خیالی راحت به Talen AD7200 بسپارید.

تی‌پی لینک مدعی است کاربران می‌توانند به کمک این روتر، ویدیوهای 4K طولانی را در مدت‌زمان شگفت‌انگیزی در حدود ۴ دقیقه دانلود کرده یا هزاران عکس را در کمتر از چند ثانیه به یک دستگاه ذخیره‌سازی اطلاعات منتقل کنند. این روتر از وجود هشت آنتن، ۴ پورت‌ شبکه و ۲ پورت یواس‌بی ۳ برای انتقال فایل‌ها بهره می‌برد.

البته چنین روتری با چنین سرعتی طبیعتا برای تبادل فایل با استفاده از اینترنت ایران کاربردی ندارد؛ ولی برای اشتراک فایل‌های حجیم یا استریم محتوای با کیفیت در بستر شبکه‌های داخلی، بسیار مفید و کاربردی خواهد بود.

تی‌پی لینک سخنی از قیمت احتمالی این روتر به میان نیاورده، ولی عنوان کرده که این محصول اوایل سال جاری روانه‌ی بازار خواهد شد.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود