بررسی Microsoft Arc Touch

سه‌شنبه ۲ آذر ۱۳۸۹ - ۱۷:۵۴
مطالعه 2 دقیقه
ماوس Arc Touch مایکروسافت با قابلیت های کامل و طراحی زیبا مناسب حرفه ای های در حال سفر است. هیچ دکمه ای در کناره‌های این ماوس وجود ندارد چون آنقدر باریک است که جایی برای دکمه های اضافی ندارد.
تبلیغات

این ماوس 13 سانتی‌متر طول، 5.8 سانتی‌متر عرض و 2.5 سانتی‌متر قطر دارد. انحنای طرای شده در این ماوس باعث می‌شود تا به خوبی در دست جای گیرد. در این ماوس از تکنولوژی BlueTrack استفاده شده است که باعث می‌شود روی هر سطحی به خوبی کار کند. این ماوس حتی روی سطح های شیشه ای یا سیاه گرانیتی نیز بخوبی حرکت می‌کند.

برای کسانی که دست های نسبتاً بزرگ دارند این ماوس کمی کوچک است ولی نه به کوچکی ماوس های دیگر نوت بوک . این ماوس دارای دو دکمه راست و چپ است که بین آن‌ها فاصله وجود دارد و آن فاصله با سطح صافی که کار اسکرول ماوس را انجام می‌دهد پر شده است. برخلاف اسکرول ماوس های معمولی، این اسکرول چرخ برای چرخیدن ندارد و تنها با کشیدن انگشت به سمت بالا یا پایین عمل اسکرول انجام می‌شود. اگر نرم افزار همراه ماوس به نام Intellitouch را نصب کنید می‌توانید تنظیمات موثری نظیر: تعداد صفحات بالا و پایین در زمان اسکرول را تنظیم کنید.

از دیگر نکات قوت این ماوس می‌توان به عدم وجود دکمه پاور برای خاموش و روشن کردن ماوس اشاره کرد، ماوس بصورت خودکار وقتی آن را به حالت منحی در آورید روشن می‌شود و زمانی که بصورت صاف و مسطح باشد خاموش می‌شود. انرژی مورد نیاز Arc Touch ازطریق دو باتری معمولی تأمین می‌شود.

microsoft-arc-touch-mouse-side-300px

این ماوس به خوبی در نسخه های مختلف ویندوز از جمله ویندوز 7 کار می‌کند.

این ماوس واقعا زیبا، کارآمد و قابل حمل است و دقت و کارکرد آن نیز برای مصارف عمومی و روزمره مناسب است.

قیمت Arc Touch حدود 70 دلار است. اگر تمایل دارید می‌توانید بررسی ویدیویی CNET را نیز در ادامه مشاهده کنید:

منبع: Computer Power User

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات