رسپ بری پای 3 با پردازنده ۱۰ برابر سریع تر از نسل پیش معرفی شد

دوشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۸:۱۰
مطالعه 1 دقیقه
بنیاد رسپ‌بری پای امروز نسل جدید مینی رایانه‌ی خود را با نام رسپ‌بری پای ۳ معرفی کرد. در نسل جدید این محصول، رسپ‌بری پای قابلیت‌های جدیدی را در کنار بهبود کیفیت و امکانات پیشین در اختیار کاربران قرار داده است. با زومیت همراه باشید.
تبلیغات

بنیاد رسپ‌بری پای در ادامه‌ی ارائه‌ی مینی پی‌سی‌های خود، نسل جدید محصول خود را با نام رسپ‌بری پhی ۳ معرفی کرد. محصول جدید این کمپانی با قابلیت‌های جدید در کنار بهبود امکانات موجود پیشین روانه‌ی بازار خواهد شد. از جمله‌ی قابلیت‌های جدید اضافه شده به رسپ‌بری پای ۳ باید به وجود ماژول داخلی بلوتوث و بی‌سیم اشاره کرد. افراد علاقمندی که بخواهند Pi 3 را خریداری کنند، از امکانات ماژول بلوتوث ۴.۱ و کارت شبکه‌ی بی‌سیم ۸۰۲.۱۱ بهره خواهند برد.

در این رایانه‌ی کوچک و ساده می‌توان از وجود قدرت پردازشی ۶۴ بیتی هسته‌های مبتنی بر معماری Cortex-A53 کمپانی ARM بهره برد. پردازنده‌ی این رایانه از وجود چهار هسته‌ی پردازشی با فرکانس ۱.۲ گیگاهرتزی بهره می‌برد که در مقایسه با هسته‌های ۳۲ بیتی ۹۰۰ مگاهرتزی پیشین بسیار قدرتمندتر است. همچنین باید به حافظه‌ی رم یک گیگابایتی این گوشی هوشمند نیز اشاره کرد که در مقایسه با نسل پیشین بدون تغییر باقی مانده است.

براساس اطلاعات ارائه شده توسط موسس رسپ‌بری پای، نسل جدید رایانه‌ی کوچک این کمپانی از نظر پردازشی در مقایسه با نسل پیشین ۱۰ برابر سریع‌تر شده است که بسیار تحسین برانگیز است. علاقمندان این کامپیوتر می‌توانند نسل جدید رسپ‌بری پای را با پرداخت ۳۵ دلار خریداری کنند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات