نسخه جدید R9 280 ایسوس معرفی شد

نسخه جدید R9 280 ایسوس معرفی شد

ایسوس از نسخه جدید کارت گرافیک R9 280 رو نمایی کرد که مجهز به سیستم خنک کننده انحصاری DirectCU II و CoolTech می باشد.این کارت به لطف استفاده از DirectCU II تا 20% خنک‌تر و تا 3 برابر کم صدا‌تر می‌باشد. بهره‌مندی از مدار برق‌رسانی پیشرفته DIGI+ از دیگر خصوصیات این کارت می‌باشد.

سیستم خنک کننده این کارت به واسطه بهره‌مندی از لوله های مسی انتقال حرارت به قطر 10 میلی‌متر و یک بلوک مسی که مستقیماً با GPU در ارتباط است ،20% خنک‌تر از مدل مرجع می باشد. همچنین فن‌های به کار رفته در این سیستم خنک‌کننده از نوع CoolTech می باشد که شدت جریان هوای بیشتری تولید نموده و محدوده هوا‌رسانی آن وسیع‌تر می‌باشد و به همین منظور این فن‌ها نسبت به مدل مرجع سه برابر کم صدا‌تر می‌باشند. فرکانس پردازنده گرافیکی R9 280 DirectCU II در حالت عادی 847 MHz می‌باشد و در صورت نیاز تا 980 MHz به صورت اتوماتیک افزایش می‌یابد. این ویژگی به نوعی یک تضمین برای اجرای هرچه بهتر بازی‌های کامپیوتر می‌باشد.

ASUS-R9280-DC2T-3GD5 3D

اما این کارت در یکی از حیاتی‌ترین قسمت‌های خود از مدار برق‌رسانی پیشرفته DIGI + VRM بهره می‌برد. یکی از ویژگی‌های بارز این مدار کاهش نویز تا 30% و کاهش مصرف انرژی تا 15% می‌باشد. همچنین تمامی خازن‌های این کارت از نوع POSCAPs یا خازن‌های معروف پلیمری می‌باشد. وجود این قطعات عمر این کارت را تا 2.5 برابر نسبت به مدل مرجع افزایش می‌دهد.

ASUS-R9280-DC2T-3GD5 with-box

یکی دیگر از نوآوری‌های ایسوس GPU Tweak نام دارد. به واسطه این فناوری کاربران به راحتی می‌توانند به افزایش کارایی کارت بپردازند. به طور مثال قادر خواهند بود تا فرکانس پردازنده و حافظه گرافیکی را افزایش و به طور همزمان ولتاژ و میزان سرعت فن‌ها را به آسانی تغییر دهند. علاوه بر این کاربران توسط ابزاری با نام GPU Tweak Streaming می‌توانند بازی خود را به صورت آنی در شبکه به اشتراک بگذارند تا علاوه بر خود کاربران دیگر نیز از بازی شما لذت ببرند.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده