ایسوس کارت گرافیک قدرتمند Matrix R9 280X را معرفی کرد

سه‌شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۲ - ۱۶:۴۱
مطالعه 3 دقیقه
چندی پیش شرکت AMD از نسل جدید کارت های گرافیک خود با نام جدید R9 پرده برداشت.در همین راستا ایسوس نیز کارت گرافیکی Matrix R9 280X از خانواده ROG را با ویژگی اختصاصی Hotwire و 20 درصد قدرت خنک‌کنندگی بهتر معرفی کرد. این ویژگی‌ها امکان افزایش ولتاژ و فرکانس در یک محدوده ایمن را فراهم می‌کنند.

دو کارت گرافیکی Matrix R9 280X Platinum و Matrix R9 280X standard اعضای جدید خانواده کارت‌های گرافیکی ROG ‌هستند که از تراشه Radeon R9 280X استفاده می‌کنند. همانطور که کاربران حرفه‌ای از محصولات ROG انتظار دارند کارت گرافیک جدید Matrix R9 280X به همراه فناوری‌های نو و اختصاصی ایسوس مانند سیستم‌خنک‌کننده Direct CU II همراه با لوله های مسی برای دستیابی به عملکرد بالا و کاهش دما تولید شده است. اتصال Hotwire برای کنترل ولتاژ و ماژول‌های تنظیم‌کننده ولتاژ DIGI+ از دیگر امکانات این کارت‌ها هستند که کارایی قدرتمندی در اجرای تنظیمات پیشرفته را در اختیار کاربر قرار می‌دهند. این قابلیت‌ها از طریق یک نرم‌افزار تحت کنترل کاربر قرار می‌گیرند.

کارت گرافیکی Matrix R9 280X از مزایای طراحی سیستم خنک‌کننده بر پایه مس بهره‌ می‌برند که حرارت را از پردازنده گرافیکی به اطراف کارت هدایت می‌کند. کارت در مقایسه با مدل مرجع Radeon R9 280X که توسط AMD‌ معرفی شده 20 درصد خنک‌تر است و تا سه برابر نویز صوتی کمتری تولید می‌کند. در این مدل از دو فن خنک‌کننده 100 میلی‌متری استفاده شده که لذت بازی در یک بستر پایدار، خنک و بی‌صدا را نمایش می‌دهد. تراشه R9 280X در فرکانس 1000 مگاهرتز کار می‌کند.

کارت گرافیکی R9 280X دارای فناوری اختصاصی ROG VGA Hotwire است که ظرفیت بیشتری برای اورکلاکینگ تامین می‌کند و کاربران می‌توانند با اتصال ترمینال مخصوص Hotwire در کارت Matrix R9 280X به مادربورد ولتاژ بیشتری در اختیار کارت گرافیک قرار دهند. برای کارایی بهتر این بخش، کلیدهای کنترل ابزار TweakIt به برخی از مادربوردهای سری ROG افزوده شده تا تنظیمات ولتاژ به راحتی امکان‌پذیر باشد و توان کارت گرافیکی و سرعت اجرای بازی را بطور امن افزایش دهند. توسط کارت گرافیکی Matrix R9 280X نرم‌افزار TweakIt محدوده وسیع‌تری از تنظیمات ولتاژ را نسبت به مدل‌های قبلی در اختیار کاربر قرار می‌دهد و همچین به سرعت می‌توان فن‌های 100 میلی‌متری کارت را فعال کرد تا بطور همزمان با ایجاد جریان هوا، دمای کارت کاهش پیدا کند. کارت Matrix R9 280X دارای حالت امن برای اورکلاکینگ است و با اجرای آن کارت به تنظیمات پیش‌فرض باز می‌گردد بنابراین با انتخاب تنظیمات ناپایدار کاربران می‌توانند کارت را به سرعت به حالت پایدار قبلی تغییر دهند ضمن اینکه لوگوی درخشان ایسوس در بالای کارت نیز می‌تواند وضعیت آن را به کاربران اعلام کند زیرا متناسب با لود پردازش کارت، رنگ لوگو نیز تغییر می‌کند.

کارت گرافیکی Matrix R9 280X از مزیت‌های فناوری اختصاصی DIGI+ ایسوس با رگولاتورهای تنظیم کننده ولتاژ به همراه اجزا Supper Alloy Power استفاده می‌کند. خازن‌های جامد سوپر آلیاژی، چوک‌های هسته بتنی و MOSFET‌های سخت، همگی به معنی طول عمر و دوام بالای این کارت گرافیک هستند. رگولاتورهای DIGI+ دارای 20 فاز توان و تنظیم‌کننده‌های ولتاژ دیجیتالی هستند تا برای آزمون‌های عملکرد آمادگی لازم را داشته باشند و به توانی بی‌نظیر در مقایسه با سایر کارت‌های گرافیکی دست پیدا کنند. همچنین رگولاتورهای تنظیم کننده ولتاژ DIGI+ به همراه اجزا Supper Alloy Power ، نویز‌های الکترومغناطیسی را کاهش می‌دهند و باعث افزایش طول عمر کارت می‌شوند. بطوریکه در مقایسه با مدل مرجع میزان نویزها تا 30 درصد کاهش پیدا کرده و برآورد می‌شود عمر کارت تا 2.5 برابر افزایش یابد.

ابزار بهینه‌سازی ایسوس ROG به کاربران کارت گرافیکی Matrix R9 280X امکان کنترل ولتاژ، فرکانس هسته پردازشی، حافظه گرافیکی، سرعت فن‌ها و آستانه مصرف توان را می‌دهد تا به راحتی و با اعتماد به نفس کارت را اورکلاک کنند. نرم‌افزار اختصاصی ROG دارای جزییات زیادی برای کالیبراسیون خطی و بهینه‌سازی فرکانس‌ است که امکان کنترل مناسب روی چندین پارامتر را فراهم می‌کند و با کمک آن می‌توان رکوردهای جهانی اورکلاکینگ ثبت کرد. ضمن اینکه از طریق ابزار نمایش کنترل هسته گرافیکی می‌توان بطور همزمان تصاویر بهینه‌سازی عملکرد را در اینترنت به اشتراک گذاشت تا دیگران این تنظیمات را حین بازی بطور زنده مشاهده می‌کنند.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود