«نخستین کارت گرافیک RTX 4070 دنیا» با ضخامت دو اسلات و فرم‌فکتور ITX معرفی شد

سه‌شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۳۰
مطالعه 3 دقیقه
کارت گرافیک انویدیا rtx 4070 itx zephyr sakura
اولین کارت گرافیک RTX 4070 انویدیا با ابعاد بسیار کوچک و یک فن خنک‌کننده عرضه شده است.
تبلیغات

شرکت چینی Zephyr اولین کارت گرافیک انویدیا مدل RTX 4070 جهان را برای سازگاری با استاندارد مادربرد ITX تولید کرده است. محصول جدید زفایر با نام تجاری Sakura Blowing Snow شبیه بسیاری از کارت‌های گرافیک ITX دیگر به‌نظر می‌رسد، با این تفاوت که از رنگ صورتی برای فن و طراحی قاب محصول استفاده می‌کند.

کارت گرافیک انویدیا rtx 4070 itx zephyr sakura فن صورتی
Sakura Blowing Snow

مزیت اصلی کارت گرافیک RTX 4070 مبتنی‌بر استاندارد ITX، فرم‌فاکتور کوچک آن محسوب می‌شود. ابعاد این کارت ۱۷۲ × ۱۲۳ × ۴۲ میلی‌متر است که در داخل دو اسلات قرار می‌گیرد. کارت گرافیک Sakura Blowing Snow توسط یک کانکتور هشت پین تکی به پاور متصل می‌شود.

بنچمارک کارت گرافیک انویدیا rtx 4070 itx zephyr sakura
بنچمارک کارت گرافیک انویدیا rtx 4070 itx zephyr sakura

یکی از دغدغه‌های کاربران در هنگام استفاده از کارت RTX 4070 با ابعاد بسیار کوچک، کارایی فن خنک‌کننده‌ی آن خواهد بود. زفایر در ویدیویی که کارت را در حال اجرای نرم‌افزارهای بنچمارک FurMark و 3DMark نشان می‌دهد، به این موضوع پرداخته است.

بنچمارک کارت گرافیک انویدیا rtx 4070 itx zephyr sakura
دمای عملکرد کارت گرافیک Sakura Blowing Snow در اجرای بنچمارک

زفایر بر اساس بنچمارک داخلی نشان می‌دهد که فن خنک‌کننده‌ با چرخش ۲٬۴۰۰ دور در دقیقه‌ای خود، می‌تواند کارت Sakura Blowing Snow را ۸ تا ۱۰ درجه‌ی سانتی‌گراد نسبت‌ به برخی مدل‌های RTX 4070 با فن دوگانه خنک‌تر نگه دارد. مشخص نیست که این مقایسه با چه محصولی انجام شده است.

کارت گرافیک RTX 4070 مبتنی‌بر ITX در بنچمارک 3DMark با نرخ فریم حدود ۴۴ فریم‌برثانیه، به امتیاز ۴٬۴۴۲ دست پیدا کرد که بسیار نزدیک به عدد متوسط ۴٬۴۵۰ در رتبه‌بندی RTX 4070 محسوب می‌شود.

امکان خرید کارت گرافیک جدید زفایر در چین به پایان رسیده است، اما مرحله‌ی دوم عرضه‌ی آن از واسط جولای (تیر و مرداد) آغاز می‌شود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات