مراسم رونمایی کارت‌های گرافیک RTX 4000 Super را از اینجا تماشا کنید

دوشنبه ۱۸ دی ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۰
مطالعه 1 دقیقه
تیزر انویدیا برای کارت گرافیک های سری RTX 40 super refresh
مراسم رونمایی از گرافیک‌های سری SUPER انویدیا که بعد از ظهر امروز برگزار خواهد شد، از طریق کانال‌های رسمی انویدیا پخش می‌شود.
تبلیغات

چیزی به عرضه‌ی کارت‌‌های گرافیک بین نسلی انویدیا سری RTX 40 Super نمانده و تیم سبز اعلام کرده است که پیش از آغاز نمایشگاه CES 2024، گرافیک‌های جدید خود را رونمایی خواهد کرد.

انتظار می‌رود کارت‌های گرافیک مدل Super، نسخه‌های ارتقاء یافته‌ای از گرافیک‌های میان‌رده تا حرفه‌ای سری RTX 4000 را با افزایش تعداد هسته‌های CUDA، بهبود فرکانس پردازشی و احتمالاً برچسب‌های قیمتی رقابتی‌تر به‌ نمایش بگذارند.

انویدیا اعلام کرد که رونمایی از کارت‌ گرافیک انویدیا سری RTX 40 Super را از طریق پلتفرم توئیچ به نشانی Twitch.tv/Nvidia و کانال یوتیوب انویدیا در ساعت ۱۹:۳۰ دقیقه‌ی امروز به وقت ایران انجام خواهد داد.

شایعات نشان می‌دهند که RTX 4080 Super حدود ۵۰۰ هسته‌ی CUDA بیشتر، همراه با بهبود ۳ تا ۵ درصدی در فرکانس‌های پایه و بوست و حافظه‌ی سریع‌تری نسبت‌ به RTX 4080 دارد. از طرفی قیمت کارت گرافیک RTX 4080 Super حدود ۱۰۰۰ دلار است که ۲۰۰ دلار ارزان‌تر از قیمت RTX 4080 شده است.

RTX 4070 Ti Super حدود ۸۰۰ هسته‌ی CUDA بیشتر و به‌طور کلی ۱۵ درصد افزایش عملکرد درمقایسه‌با نسخه‌ی غیر SUPER خواهد داشت و پهنای باند حافظه‌ی آن نیز ارتقاء پیدا کرده است.

قیمت کارت گرافیک انویدیا مدل RTX 4070 Ti Super حدود ۸۰۰ دلار گفته شده که با RTX 4070 Ti یکسان است.

به‌نظر می‌رسد که RTX 4070 Super بیش از ۱٬۳۰۰ هسته‌ی CUDA جدید بیشتر از RTX 4070 دریافت خواهد کرد که آن را به RTX 4070 Ti نزدیک‌تر می‌کند.

علاوه‌براین گفته می‌شود RTX 4070 Super با برچسب ۵۹۹ دلار مشابه قیمت RTX 4070 به‌فروش خواهد رسید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات