عملکرد کارت گرافیک انویدیا RTX 4060 درحالت اورکلاک ضعیف‌تر از انتظارات است

چهارشنبه ۷ تیر ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۰
مطالعه 1 دقیقه
کارت گرافیک انویدیا rtx
نتایج بنچمارک‌ها، از عملکرد ضعیف نسخه‌ی اورکلاک کارت گرافیک انویدیا RTX 4060 خبر می‌دهند.
تبلیغات

بررسی‌های کامل از عملکرد انویدیا RTX 4060 هنوز منتشر نشده‌اند اما تیم سبز امکان دسترسی به این کارت گرافیک را برای تعدادی از شرکت‌ها و روزنامه‌نگاران خاص فراهم کرده است. یوتیوبری به‌نام JayTwoCents نتایج برخی معیارها و نظرات خود را درموردRTX 4060 به‌اشتراک گذاشته است که عملکرد آن را هنگام اجرای بازی Cyberpunk 2077 نشان می‌دهد.

عملکرد RTX 4060 هنگام اجرای Cyberpunk 2077 با وضوح 1080p، درمقایسه‌با RTX 3060 حدود ۲۷ درصد بهبود یافته است که برای ارتقاء یک نسل جذاب به‌نظر می‌رسد و با معیارهای قبلی انویدیا مطابقت دارد.

امتیاز نسخه‌ی اورکلاک RTX 4060 که در آزمایش JayTwoCents مشاهده شد، چندان چشمگیر نبود. براساس این آمار، مصرف انرژی کارت گرافیک مذکور حدود ۲۰ درصد افزایش یافت اما نرخ فریم آن از فقط ۸۱ به ۸۲٫۵ رسید.

همان‌طور که TomsHardware توضیح می‌دهد، عملکرد نسخه‌ی اورکلاک RTX 4060 تعجب‌آور نیست و درواقع ازنظر بسیاری از کاربران ناامیدکننده نخواهد بود. این کارت گرافیک نسبت‌به برادران سری RTX 40 خود، کارآمدتر است و با مصرف انرژی بیشتر می‌تواند با فرکانس بالاتر کار کند.

شاید مهم‌ترین نکته درمورد نسخه‌ی اورکلاک RTX 4060، نحوه‌ی مدیریت قابلیت ردیابی پرتو باشد. JayzTwoCents کارت گرافیک‌های RTX 2060 یا RTX 2060Ti را برای استفاده از فناوری رهگیری پرتو (Ray Tracing) توصیه نمی‌کند. او می‌گوید قابلیت مذکور در RTX 3060 بهبود یافته اما کافی نیست.

باید اشاره کنیم Cyberpunk 2077 بازی بسیار سنگینی محسوب می‌شود و از Ray Tracing، Path Tracing و DLSS 3 نیز پشتیبانی می‌کند. انویدیا احتمالاً قصد دارد به شرکای تجاری خود اجازه دهد عملکرد RTX 4060 را در اجرای بازی‌های خاص آزمایش کنند و توانایی این کارت گرافیک را در بهترین حالت به‌نمایش بگذارند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات