انویدیا: ذوب‌شدن کانکتور برق گرافیک‌های RTX 4090 به‌دلیل اتصال نادرست کابل آن رخ داده است

شنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
انویدیا پس از مدت کوتاهی که تحقیقات خود را درباره‌ی دلیل ذوب‌شدن کابل برق برخی گرافیک‌هایش آغاز کرد، اکنون با انتشار بیانیه‌ای رسمی گفت که در سرتاسر جهان فقط ۵۰ مورد گزارش در این‌ زمینه منتشر شده است.
تبلیغات

مدت کوتاهی پس از انتشار گزارش GamersNexus (GN) درباره‌ی مشکل اتصالات برق کابل‌های گرافیک‌های انویدیا، این شرکت تحقیقات خود را برای بررسی مشکل آغاز کرد و اکنون بیانیه‌ای رسمی دراین‌باره ارائه داده است.

GamersNexus اوایل هفته‌ی جاری آزمایشی یک‌هفته‌ای روی کابل‌های برق ذوب‌شده‌ی گرافیک‌های انویدیا را به‌پایان رساند. این مشکل زمانی‌که کابل‌ها به‌درستی در محل خود قرار داده نشده باشند یا به‌دلیل بقایای جسم خارجی ایجاد می‌شود.

به‌گزارش ویدئوکاردز، انویدیا در پاسخ به تحقیقات GN تأیید کرده است که مشکل ذوب‌شدن کابل برای ۵۰ نفر در سرتاسر جهان رخ داده است و به‌نظر می‌رسد دلیل اصلی آن، اتصال نادرست کابل باشد. این شرکت می‌گوید کاربران باید قبل از نصب گرافیک روی سیستم خود، از اتصال محکم و یکنواخت کابل‌های برق آن مطمئن شوند.

۵۰ گزارش مطرح‌شده درباره‌ی مشکل ذوب‌شدن کابل‌های برق گرافیک‌های انویدیا در سطح جهان تعداد زیادی نیست. NexusGamers به‌ این نتیجه رسید که مشکل مذکور تاکنون ۰٫۰۴ درصد از نمونه‌های اولیه‌ی RTX 4090 را تحت‌تأثیر قرار داده است. GN اشاره می‌کند تعداد کل RTX 4090های عرضه‌شده به بازار حدود ۱۲۵ هزار واحد است که به‌طورمستقل چندین شریک تجاری انویدیا فروخته‌اند.

انویدیا می‌گوید از همه‌ی مشتریانی که تحت‌تأثیر مشکل ذوب‌شدن کابل برق گرافیک قرار گرفته‌اند؛ ازجمله دارندگان نسخه‌ی Founders Edition یا مدل‌های سفارشی پشتیبانی خواهد کرد. مهم نیست مشتریان از چه کابل یا آداپتوری استفاده کرده‌اند؛ زیرا همگی زیر پوشش فرایند بازگردانی کالا (RMA) قرار دارند.

تصویری از اتصال صحیح کابل RTX 4090 درکنار اتصال نادرست

انویدیا تصویری را به‌عنوان نمونه‌ کابلی که به‌اشتباه متصل شده است، به‌اشتراک گذاشته و درکنار آن تصویری از اتصال صحیح ارائه داده است. کانکتور برق باید تا جایی‌ وارد شود که هیچ شکافی بین آن مشاهده نشود.

انویدیا همچنان در حال بررسی همه‌ی موارد جدید کابل‌ها و کانکتورها و آداپتورهای ذوب‌شده است. اگر گرافیک شما نیز تحت‌تأثیر این مشکل قرار گرفته است، باید آن را فوراً از برق خارج و فرایند رسمی بازگردانی کالای معیوب انویدیا را دنبال کنید. توصیه‌ می‌شود سایر دارندگان گرافیک‌های این شرکت نیز از نصب صحیح کارت‌ها و کابل‌ها مطمئن شوند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات