انویدیا: Ampere سریع‌ترین معماری گرافیکی دنیا است

سه‌شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۵
مطالعه 1 دقیقه
جف فیشر از انویدیا ادعا می‌کند امپر سریع‌ترین معماری گرافیکی دنیا است. این معماری برای تولید کارت‌های گرافیک سری RTX 3000 استفاده شده است.
تبلیغات

انویدیا صبح امروز کنفرانسی مطبوعاتی در قالب مراسم کامپیوتکس ۲۰۲۲ برگزار کرد تا جدیدترین جزئیات دستاوردهای خود را اعلام کند. در ابتدای مراسم به پردازنده‌های مرکزی کلاس دیتاسنتر سری Grace و سیستم‌های مبتنی‌بر این معماری اشاره شد. انویدیا در ادامه به سیستم‌های خودران اشاره کرد و سپس سراغ پردازنده‌های گرافیکی رفت.

جف فیشر در کنفرانس مطبوعاتی انویدیا اعلام کرد تایوان زادگاه اکوسیستم کامپیوترهای شخصی است. به گفته‌ی جف فیشر انتظار می‌رود بازار سخت‌افزار گیمینگ کامپیوتر در سال جاری میلادی به ارزش ۶۷ میلیارد دلار برسد. در سال‌های آینده رشد این بازار دو رقمی خواهد بود.

فیشر در بخشی از کنفرانس مدعی شد: «امپر سریع‌ترین پردازنده‌ی گرافیکی دنیا استو»

در سال‌های اخیر انویدیا چند نسل جدید از پردازنده‌های گرافیکی را روانه‌ی بازار کرده و نسل اخیر گرافیک‌های این شرکت برپایه‌ی معماری امپر ساخته شده است. انویدیا پردازنده‌های گرافیکی معماری امپر را با لیتوگرافی هفت نانومتری تولید کرده است. AMD که جدی‌ترین رقیب انویدیا در بازار کارت گرافیک محسوب می‌شود نیز محصولات قدرتمندی دارد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات