پیش‌نمایش درایور جدید ای‌ام‌دی عملکرد چشمگیری را برای گرافیک‌های Radeon به‌ارمغان می‌آورد

پیش‌نمایش درایور جدید ای‌ام‌دی عملکرد چشمگیری را برای گرافیک‌های Radeon به‌ارمغان می‌آورد

نسخه‌ی پیش‌نمایش درایور ماه مِی ای‌ام‌دی به‌رایگان و با قابلیت‌ها و بهبودهای چشمگیری برای گیمینگ دردسترس تمام دارندگان این کارت گرافیک قرار گرفت.

ای‌ام‌دی ۲۰ اردیبهشت نسخه‌ی پیش‌نمایش درایور ماه مِی خود را منتشر کرد. این نسخه د‌رحال‌حاضر برای همه‌ی دارندگان کارت گرافیک Radeon دردسترس است. به‌گزارش Tomshardware، این نسخه به قابلیت‌های جدیدی مجهز است و عملکرد گرافیکی بازی‌های مبتنی‌بر رابط برنامه‌نویسی DirectX 11 را برای کارت‌های گرافیک سری Radeon RX 6000 تا ۱۰ درصد افزایش می‌دهد. برای مثال، آزمایش‌های داخلی ای‌ام‌دی نشان می‌دهند که استفاده از این نسخه‌ی پیش‌نمایش درایور برای دو بازی Assassin’s Creed Odyssey و World of Warcraft: Shadowlands می‌تواند عملکرد آن‌ها را به‌ترتیب ۲۸ و ۳۰ درصدی بهبود دهد.

علاوه‌براین، نسخه‌ی پیش‌نمایش درایور جدید بهینه‌سازی‌هایی نیز برای حافظه‌ی دسترسی هوشمند (SAM) ارائه می‌کند که اجرای بازی‌هایی مانند Death Stranding و Watch Dogs: Legion را در کیفیت 1440p و روی گرافیک Radeon RX 6950 XT به‌ترتیب ۱۰ و ۱۳ درصد بهبود می‌بخشد. ای‌ام‌دی با اجرای نسخه‌ی پیش‌نمایش درایور جدیدش روی کارت گرافیک Radeon RX 6750 XT، در بازی Death Stranding شاهد ۱۲ درصد بهبود نرخ‌فریم و در Watch Dogs: Legion ۲۴ درصد بهبود نرخ‌فریم بود؛ اما این درایور روی کارت گرافیک Radeon RX 6650 XT تنها ۶ درصد در بهبود بازی‌های Death Stranding و Watch Dogs: Legion تأثیر گذاشت.

تیم قرمز برای تقویت سیستم‌های آموزشی خود از پردازنده‌ی گیمینگ Ryzen 7 5800X3D و برای مقایسه نیز از درایور Adrenalin Edition 22.5.1 استفاده کرد.

بازی‌هابهبود عملکرد
World of Warcraft: Shadowlands۳۰ درصد
Assassin’s Creed Odyssey۲۸ درصد
Total War Saga: Troy۱۷ درصد
Grand Theft Auto V۱۱ درصد
Watch Dogs: Legion۱۰ درصد
Valorant۷ درصد
Total War Hammer 3۵ درصد
Apex Legends۵ درصد
Far Cry 5۴ درصد
PlayerUnknown's Battlegrounds۳ درصد
The Witcher 3۳ درصد
Farming Simulator 22۳ درصد
Overwatch۳ درصد

با اینکه ا‌ی‌ام‌دی در گزارش خود تنها از بازی‌های اشاره‌شده در جدول بالا نام برده است، بازی‌های دیگری نیز از نسخه‌ی پیش‌نمایش درایور ماه مِی ۲۰۲۲ بهره‌مند می‌شوند. برای مثال، یکی از توسعه‌دهنده‌های ابزار CapFrameX در همین رابطه از ارتقای عملکرد دو بازی مبتنی‌بر رابط برنامه‌نویسی DirectX-11 به نام‌های Crysis Remastered و God of War خبر داد. CapFrameX ابزاری معروف برای بررسی، ثبت، تجزیه و تحلیل نرخ‌فریم‌ دهی بازی‌های است.

این توسعه‌دهنده برای آزمایش‌های خود از پردازنده‌ی Core i7-12700K و گرافیک Radeon RX 6800 XT اورکلاک‌شده استفاده کرده و توانسته است عملکرد بازی Crysis Remastered را تا ۲۴ درصد و بازی God of War را تا ۴۱ درصد افزایش دهد و در نرخ‌فریم‌های پایین بازی Assassin’s Creed Odyssey نیز ۳۴ درصد بهبود مشاهده کند.توییت capframex

این نسخه‌ی پیش‌نمایش درایور جدید ای‌ام‌دی به قابلیت Sharpen Effect مجهز شده است که با استفاده از فناوری RSR (مخفف Radeon Super Resolution) می‌تواند وضوح تصویر را به‌دلخواه تنظیم کند. فناوری RSR، فناوری افزایش وضوح تصویر است که برخلاف فناوری‌های دیگر در سطح درایور عمل می‌کند و از پشتیبانی در سمت بازی بی‌نیاز است.

دارندگان کارت‌های گرافیک Radeon می‌توانند نسخه‌ی پیش‌نمایش درایور ماه مِی ای‌ام‌دی را مستقیماً از وب‌سایت این شرکت دریافت کنند؛ اما باید توجه کرد که این نسخه صرفاً پیش‌نمایش است و برای اطمینان از باگ‌نداشتن آن بهتر است تا زمان انتشار نسخه‌ی پایدار منتظر ماند.

منبع Tomshardware
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده