اینتل نخستین تیزر رویداد معرفی تراشه گرافیکی آرک آلکمیست لپ تاپ را منتشر کرد

شنبه ۶ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
نخستین تیزر مراسم موردانتظار اینتل لپ تاپ نامعلومی را نمایش می‌دهد که ظاهراً قرار است نخستین لپ تاپ مجهز به تراشه‌های گرافیکی جدید آرک آلکمیست باشد.
تبلیغات

اینتل با انتشار تیزری اعلام کرده است که به‌زودی از تراشه‌های گرافیکی مبتنی‌بر Xe-HPG برای لپ تاپ پرده‌برداری می‌کند. براساس گزارش ویدئوکاردز، تیزری که حساب کاربری Intel Graphics در توییتر منتشر کرده، لپ تاپی را نشان می‌دهد که از پردازنده‌ی گرافیکی Arc A300M استفاده می‌کند.

انتظار می‌رود اینتل دو پردازنده‌ی گرافیکی معرفی کند که با نام A350M و A370M شناخته خواهند شد و مصرف انرژی کمی خواهند داشت و برای لپ‌تاپ‌های باریک تولید خواهند شد.

پیش‌تر پردازنده‌های گرافیکی جدید اینتل درکنار پردازنده‌های مرکزی نسل‌دوازدهمی سری Alder Lake-P و Alder Lake-H دیده شده‌اند؛ اما اثری از پردازنده‌های گرافیکی قوی‌تر سری A500 و A700 ندیده‌ایم. تراشه‌های A500 و A700 قطعاً برای گیمرها جذاب‌تر به‌نظر می‌رسند.

اینتل در پاسخ به پرسش یکی از کاربران توییتر اعلام کرد رویداد ۳۰ مارس (۱۰ فروردین) قرار است صرفاً با محوریت پردازنده‌های گرافیکی کلاس لپ تاپ سری آرک برگزار شود. دستگاه‌های مجهز به این پردازنده‌ی گرافیکی در همان روز روانه‌ی بازار خواهند شد. انتظار می‌رود ۱۰ فروردین دو لپ تاپ سامسونگ بوک ۲ پرو و ایسر سوئیفت ایکس دردسترس قرار بگیرند.

3/30/22 pic.twitter.com/eWt8hdC2co— Intel Graphics (@IntelGraphics) March 26, 2022

شایعه‌ها می‌گویند اینتل تا پایان فصل بعد، پردازنده‌ی Arc DG2 را با ۵۱۲ واحد اجرایی معرفی می‌کند. مدل‌های دارای ۱۲۸ و ۵۱۲ واحد اجرایی برای دسکتاپ نیز عرضه می‌شوند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات