کارت‌های گرافیک میان‌رده مبتنی بر معماری RDNA 2 AMD به‌زودی از راه می‌رسند

کارت‌های گرافیک میان‌رده مبتنی بر معماری RDNA 2 AMD به‌زودی از راه می‌رسند

پس از معرفی کارت‌های گرافیک بالارده و پرچم‌دار، اکنون زمان معرفی کارت‌های میان‌‌رده و پایین‌رده مبتنی بر معماری RDNA 2 AMD فرا رسیده است.

هر دو غول صنعت پردازنده‌ی گرافیکی به‌تازگی GPU-های بالارده و پرچم‌دار مبتنی بر جدیدترین ریزمعماری گرافیکی خود را معرفی کرده‌اند؛ اما در این مدت بسیاری از کاربران و گیمرهایی که حاضر نیستند مبلغی بیشتر از ۴۰۰ دلار برای کارت گرافیک پرداخت کنند، بی‌صبرانه و امیدوارانه به‌ انتظار معرفی کارت‌های گرافیک میان‌رده و پایین‌رده نسل جدید AMD و انویدیا نشسته بودند. به ‌نظر می‌رسد این انتظار روز گذشته در جریان مراسم AMD در CES 2021 به پایان رسیده باشد.

به گزارش AnandTech،اAMD کارت‌های گرافیک دسکتاپ مبتنی بر ریزمعماری RDNA 2 را در نیمه‌ی اول ۲۰۲۱ راهی بازار می‌کند. باتوجه به تصاویر منتشرشده در رویداد AMD، به ‌نظر می‌رسد این کارت‌ها ابعاد بسیار کوچک‌تری از برادران غول‌آسای خود داشته باشند و حتی مدلی در میان تصاویر به چشم می‌خورد که تنها به یک عدد فن احتیاج دارد.

کارت های گرافیک میان رده و پایین رده RDNA 2 AMD

تقریبا می‌توان مطمئن بود که این کارت‌ها به ‌جای GPU-های Navi 21 به‌کاررفته در سری ۶۸۰۰ از GPU-های Navi 23 استفاده خواهند کرد و تعداد واحدهای پردازشی (CU) و حافظه‌ی گرافیکی آن‌ها از کارت‌های بالارده کمتر خواهد بود. وضعیت پشتیبانی از Infinity Cache، مصرف انرژی و از همه مهم‌تر، قیمت این کارت‌های میان‌رده و پایین‌رده هنوز مشخص نیست؛ هرچند پشتیبانی تمامی این کارت‌ها از دایرکت ایکس ۱۲ آلتیمیت قطعی است.

مقاله‌ی مرتبط:

AMD هنوز درباره‌ی نسخه‌ی موبایل این کارت‌های گرافیکی اطلاعاتی منتشر نکرده است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده