کارت گرافیک ASUS Dual GeForce RTX 2070 Mini معرفی شد

کارت گرافیک ASUS Dual GeForce RTX 2070 Mini معرفی شد

به‌تازگی کارت گرافیک کوچک و در‌عین‌حال قدرتمند ایسوس با طولی کمتر از ۲۰ سانتی‌متر معرفی شده است.

یکی از محصولات جدید «ایسوس» برای عرضه در سال ۲۰۲۰ کارت گرافیک ASUS GeForce RTX 2070 Dual Mini است که برای سیستم‌های کوچک و کامپیوترهای Intel NUC طراحی شده است. درادامه، با این کارت گرافیک آشنا خواهیم شد.

کارت گرافیک ASUS GeForce RTX 2070 Dual Mini از تراشه‌ی RTX 2070 بهره برده و در ابعادی بسیار کوچک با طول ۲۰ سانتی‌متر طراحی شده است. هدف ایسوس از طراحی GeForce RTX 2070 Dual Mini، استفاده در کیس‌های Mini و کامپیوترهای کوچک Intel NUC است. اینتل نسل جدید کامپیوترهای کوچک Intel NUC 9 Extreme Kit و NUC 9 Pro Kit را در نمایشگاه CES 2020 رونمایی کرده بود.

کارت گرافیک ASUS GeForce RTX 2070 Dual Mini با قیمتی درحدود ۵۲۵ دلار روانه بازارهای جهانی شده؛ اما تاکنون فقط در چند کشور، ازجمله انگلستان دیده شده است. این کارت گرافیک کوچک برای تهویه از دو عدد فن بهره برده و به‌گفته‌ی ایسوس، طراحی خنک‌کننده‌ی آن به‌گونه‌ای است که در کیس‌های کوچکی نظیر کامپیوترهای NUC، بیشترین بازدهی را باتوجه‌به دریچه‌های هوا به‌همراه داشته باشد.

کارت گرافیک ایسوس

ایسوس این کارت گرافیک را به‌گونه‌ای طراحی کرده است که هیت‌سینک و لوله‌های هادی حرارتی مسی حداکثر بهره‌برداری خنک‌سازی را از بخش توری‌مانند پنل انجام می‌دهد و حتی ادعا می‌شود طراحی این کارت گرافیک کوچک درمقایسه‌با رقبای بزرگ‌تر خود قابلیت کار در دمای کمتر را فراهم کرده است. افزون‌بر ایسوس، شرکت‌های دیگری ازجمله Zotac پیش‌از‌این کارت‌های گرافیک قدرتمندی نظیر تراشه‌های RTX 2070 را در ابعاد کوچک طراحی و معرفی کرده‌اند.

کارت گرافیک ASUS GeForce RTX 2070 Dual Mini در دو مدل عرضه می‌شود که تنها تفاوت آن‌ها در فرکانس GPU خلاصه می‌شود: مدلی با فرکانس‌های ۱،۴۱۰ تا ۱،۶۵۰ مگاهرتز و مدل دیگر با فرکانس بوست ۱،۶۸۰ مگاهرتز. ایسوس اعلام کرده است به‌زودی نسخه‌های مینیاتوری از کارت‌های گرافیک دیگری نظیر GTX 1660 Ti و RTX 2060 را تولید خواهد کرد.

مشخصات فنی کامل، بهترین قیمت کارت گرافیک انویدیا در فروشگاه‌های اینترنتی و مقایسه‌ی محصولات این شرکت با یکدیگر و کارت گرافیک های AMD را در بخش محصولات زومیت مشاهده کنید. محصولات متنوعی از سری‌‌ Geforce و محصولات حرفه‌ای Quadro در این بخش برای خرید و مقایسه در اختیار کاربران قرار گرفته است. 


منبع theverge

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید