AMD با کاهش قیمت‌ کارت‌های گرافیک‌ خود به استقبال کارت‌های Super انویدیا می‌رود

AMD با کاهش قیمت‌ کارت‌های گرافیک‌ خود به استقبال کارت‌های Super انویدیا می‌رود

AMD که چندی پیش در مراسم E3، کارت گرافیک‌های جدیدش را معرفی کرد، اکنون با اعلام کاهش قیمت زودهنگام محصولاتش، کاربران را شگفت‌زده کرده است.

AMD در مراسم E3 امسال، کارت‌های گرافیک‌ جدید خود، Radeon RX 5700،RX 5700 XT و RX 5700 XT Anniversary Edition را معرفی کرد که با لیتوگرافی ۷ نانومتری تولید شده است. حال این شرکت، تنها چند روز قبل از عرضه‌ی رسمی آن‌ها، یعنی ۷ ژوییه، قیمت‌ محصولات جدید خود را نیز اعلام کرد. AMD در رقابت با کارت‌های RTX 2060 و RTX 2070 انویدیا، قیمت هر سه کارت گرافیک معرفی‌شده را ارزان‌تر از حد انتظار اعلام کرد. این اقدام قطعا رقابت در بخش گیمینگ را داغ‌تر از همیشه خواهد کرد.

کارت گرافیک radeon 5700 xt

نسخه‌ی استاندارد Radeon RX 5700 با ۳۶ واحد پردازشی و سرعتی تا ۱.۷ گیگاهرتز که در ابتدا انتظار قیمت ۳۷۹ دلار برای آن می‌رفت، با برچسب قیمتی ۳۴۹ دلار عرضه خواهد شد که دقیقا هم‌قیمت RTX 2060 انویدیا است. Radeon RX 5700 XT با ۴۰ واحد پردازشی و سرعت ۱.۹ گیگاهرتز نیز ۵۰ دلار ارزان‌تر از انتطارات است و با برچسب قیمتی ۳۹۹ دلار عرضه خواهد شد. در نهایت، کارت آخر Radeon RX 5700 XT 50th Anniversary، با سرعتی بیشتر و رنگ طلایی عرضه می‌شود، به‌جای ۴۹۹ دلار، ۴۴۹ دلار قیمت خواهد داشت.

هر دو کارت گرافیگ پرچم‌دار AMD از RTX 2070 Super ارزان‌تر هستند که نوید رقابتی داغ در زمینه‌ی گیمینگ را می‌دهد. تا عرضه‌ی رسمی و انتشار بررسی‌ها و بنچ‌مارک‌ها باید منتظر ماند و دید آیا کارت‌های جدید AMD از لحاظ عملکرد نیز می‌توانند پرچم‌داران انویدیا را شکست دهند یا خیر.

منبع Engadget
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده