مدیرعامل انویدیا: امسال سال خوبی برای لپ تاپ‌های گیمینگ خواهد بود

مدیرعامل انویدیا: امسال سال خوبی برای لپ تاپ‌های گیمینگ خواهد بود

جنسن هوانگ، مدیرعامل انویدیا پیش‌بینی می‌کند که امسال سال خوبی برای لپ‌تاپ‌های گیمینگ و کاربران آن‌ها خواهد بود.

براساس گزارش امروز وب‌سایت venturebeat انویدیا درحالی گزارش عملکرد مالی سه‌ماهه آخر سال ۲۰۱۸ خود را منتشر کرد که درآمدش از انتظارات کم شده وال استریت فراتر رفت. اگرچه عملکرد سه‌ماهه پایانی انویدیا ناامیدکننده بود اما این شرکت پیش‌بینی می‌کند که سال پیش رو به‌لطف افزایش تقاضا برای لپ‌تاپ‌های گیمینگ امیدوارکننده خواهد بود.

جنسن هوانگ، مدیرعامل انویدیا (Nvidia) در طی مصاحبه‌ای با GamesBeat گفت که درآمد شرکت نسبتا کمتر از حد انتظار بود؛ به این دلیل که در طی سه‌ماهه پایانی سال تنها کارت‌های گرافیک رده‌بالای RTX در دسترس بودند. به‌دلیل موجودی بیش از حد کارت‌های گرافیک میان‌رده فروخته نشده، انویدیا در سه‌ماهه چهارم نتوانست کارت‌های گرافیک میان‌رده جدید خود را عرضه کند.

کارت های گرافیک میان‌رده قدیمی انویدیا به‌دلیل آشفتگی بازار ارزهای دیجیتال در انبار باقی مانده‌اند. چندی پیش، استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال تعداد زیادی کارت گرافیک را جهت استخراج این ارزها می‌خریدند؛ اما پس از استخراج ارزهای دیجیتال و کاهش قیمت این  ارزها، مشتریان خرید کارت‌های گرافیک را متوقف کردند. طبق گفته کولت کرس مدیر مالی انویدیا، در نتیجه تعداد زیادی کارت گرافیک مدت‌ها در انبار شرکت باقی ماندند. همین امر باعث تحریف میزان واقعی تمایل در بخش گیمینگ شد.

انویدیا

انویدیا کارت‌های گرافیک کمتری را نسبت به مقدار قابل انتظار عرضه کرد تا از شر موجودی اضافه انبار خود خلاص شود. بعد از سه‌ماهه اول امسال در آمدهای این شرکت در بخش گیمینگ نسبتا کم خواهد شد؛ اما به‌لطف عرضه لپ‌تاپ‌های گیمینگ در مابقی سال، انتظار می‌رود که انویدیا رشد خوبی را تجربه کند.

هوانگ در کنفرانسی تلفنی با تحلیل‌گران گفت:

ما مشکلات را پشت سر گذاشته‌ایم.

هوانگ همچنین تاکید کرد که امسال سال خوبی برای لپ‌تاپ‌های گیمینگ خواهد بود؛ چون بیش از ۴۰ لپ‌تاپ گیمینگ با کارت گرفیک برپایه معماری تورینگ (GeForce RTX 2060) عرضه می‌شوند. این لپ‌تاپ‌ها از کارت‌های گرافیک میان‌رده RTX که از پردازنده گرافیکی بر پایه معماری تورینگ برخوردار هستند، بهره می برند. کارت‌های گرافیکی که دارای قابلیت رهگیری پرتو آنی، و از لحاظ مصرف باتری به‌صرفه هستند.

مدیرعامل انویدیا در پاسخ به این سؤال که آیا گیمینگ ابری به‌عنوان نیرویی مخرب در این صنعت خواهد بود یا نه، گفت که انویدیا تلاش کرده تا سرویس گیمینگ ابری خود را فراهم کند؛ این سرویس که Geforce Now نام دارد، در سه سال اخیر تاثیر اندکی روی بازار داشته است. هوانگ همچنین گفت که شرکتش منتظر خواهد ماند تا ببیند که گیمینگ ابری، یا به تعبیری دیگر «نتفیلیکس بازی ها» تاثیری روی بازار خواهد داشت یا نه. او ضمنا به عرضه لپ‌تاپ‌های گیمینگ نیز اشاره کرد.

فکر می‌کنم که مقداری طول می کشد و من نیز علاقه بسیاری به آن دارم. ما استراتژی خودمان را با نام Geforce Now داریم و مدت‌ها آن را آزمایش کرده‌ایم. به این نتیجه رسیده‌ایم که Geforce Now تاثیری بر بازار ندارد.

گزارش مالی انویدیا

انویدیا اذعان کرد که درحال حاضر بازی‌های اندکی وجود دارند که می‌توانند از مزیت‌های کارت های گرافیک RTX بهره ببرند. از جمله این بازی‌ها می‌توان  Battlefield V و همچنین بازی تازه عرضه شده Metro Exodus را نام برد. اما انویدیا همچنین اشاره کرد که به مرور بازی‌های بیشتری عرضه خواهند شد و کارت‌های گرافیک دارای معماری تورینگ فواید دیگری را در اختیار بازی‌های موجود قرار خواهند داد.

جنسن هوانگ بیان کرد:

پایه و اساس گیمینگ تغییر نکرده است. تعداد گیمرها از همیشه بیشتر شده است. بازی‌ها از همیشه بهتر شده‌اند. اخیرا بر محبوبیت بازی‌های رقابتی افزوده شده است. همه این اتفاقات برای صنعت سخت‌افزار ما امیدوارکننده هستند. بازی‌های رقابتی گیمرهای بیشتری را جذب می‌کنند چون رایگان هستند. می توان به هیجان موجود در بازی‌های Fortnite و Apex Legends پی برد. بازی‌های PUBG و League of Legends هنوز محبوب هستند. این ژانر از بازی‌ها رقابتی هستند، به‌دلیل ماهیت اجتماعی خود بازی کننده‌های بیشتری را جذب می‌کنند و همچنین دشوارتر هستند. صنعت گیمینگ از همیشه پرشورتر است. به‌طور کلی درآمد بخش گیمینگ از سال گذشته شروع به رشد کرد و  درآمد لپ‌تاپ‌های گیمینگ بیش از ۵۰ درصد افزایش داشته است. شور و شوق بازی هنوز هم وجود دارد و بخش گیمینگ به رشد خود ادامه خواهد داد.

لوگوی زومجی

زومجی مرجع اخبار روز، نقد و بررسی بازی و فیلم و سریال و مکانی برای تبادل نظر گیمرها و دوستداران سینما است.

منبع venturebeat
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده