انویدیا سری 11 پردازنده‌های گرافیکی خود را در پاییز سال جاری معرفی می‌کند

انویدیا سری 11 پردازنده‌های گرافیکی خود را در پاییز سال جاری معرفی می‌کند

طبق برخی گزارش‌‌های منتشر شده نسل جدید پردازنده‌های گرافیکی انویدیا در کمتر از سه ماه دیگر معرفی می‌شوند.

پردازنده‌های گرافیکی انویدیا (Nvidia) از مورد انتظارترین محصولات سخت‌افزاری حوزه‌ی کامپیوتر‌های شخصی بوده که هر ساله کاربران زیادی در انتظار عرضه‌ی نسل جدید آن‌ها جهت بهره‌گیری در سیستم‌های مخصوص بازی و رندر‌های سنگین گرافیکی هستند. پیش از این شایعات زیادی در خصوص نسل جدید کارت‌های گرافیک انویدیا با نام‌های سری ۱۱ یا ۲۰ منتشر شده بود. اما با اطلاعات ارایه شده توسط یکی از مهندسان ارشد لنوو، اکنون جزئیات بیشتری از این پردازنده‌های گرافیکی در دسترس است. 

جدیدترین اطلاعات درباره‌ی نسل جدید پردازنده‌های گرافیکی انویدیا، در رویداد E3 2018 و از غرفه‌ی لنوو منتشر شده است. جایی که یکی از مسئولان این غرفه در مصاحبه با یکی از فعالان حوزه‌ی فناوری و بازی و در پاسخ به سوال نسل جدید سیستم‌های کامپیوتری مخصوص بازی، از عرضه‌ی سری جدید پردازنده‌های انویدیا از سه ماهه‌ی سوم سال جاری میلادی خبر داد. به گفته‌ی این فرد کاربران می‌توانند انتظار عرضه‌ی سری ۱۱ کارت‌های گرافیک انویدیا را در پاییز امسال و در کامپیوتر‌های مخصوص بازی لنوو داشته باشند. 

به گفته‌ی یکی از مدیران لنوو در غرفه‌ی این شرکت در کنفرانس E3، انویدیا خود را برای عرضه‌ی نسل جدید پردازنده‌ی GTX 1060 در پاییز امسال آماده می‌کند. بدین ترتیب و با توجه به سنت انویدیا در معرفی زودتر انواع پرچم‌دار، می‌توان انتظار رونمایی از پردازنده‌های GTX 1180 و GTX 1170 را در سه‌ماهه‌ی تابستان داشت.

nvidia

اطلاعاتی که مسئولان لنوو در رابطه محصولات جدید انویدیا افشا کردند، تا حدود زیادی با اطلاعات منتشر شده‌ی قبلی در این راستا هم‌خوانی دارد. پیش‌تر نیز مدیران گیگابایت اذعان کرده بودند که نسل سری لپ‌تاپ‌های AORUS‌ خود را تا پایان سال جاری با سخت‌افزاری قدرتمند‌تر بروز خواهند کرد. هم‌چنین چند روز پیش‌تر پس از اعلام تولید انبوه حافظه‌های GDDR6 توسط میکرون و سیستم مدیریت جدید توان مصرفی برای استفاده از این حافظه‌ها در کارت‌های گرافیک جدید، اطلاعاتی در خصوص نسل جدید پردازنده‌های گرافیکی انویدیا مجهز به این حافظه‌های سریع و عرضه در سال ۲۰۱۸ نیز فاش شده بود. 

با آغاز تولید انبوه نسل جدید حافظه‌های فوق‌سریع پردازنده‌های گرافیکی و گزارش‌های متعدد در خصوص محصولات جدید انویدیا، می‌‌توان انتظار معرفی پردازنده‌های سری GeForce GTX 11 را طی دو تا سه ماه آینده داشت.

منبع wccftech
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده