قیمت کارت گرافیک انویدیا GTX 1070 Ti مشخص شد

شنبه ۶ آبان ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۵
مطالعه 2 دقیقه
انویدیا سرانجام مشخصات و قیمت نهایی کارت گرافیک GTX 1070 Ti را اعلام کرد.
تبلیغات

کارت گرافیک انویدیا GTX 1070 Ti که مدل جدید GTX 1070 به شمار می‌رود، همچون مدل قبلی‌اش، از حافظه‌ی گرافیکی پاسکال GP104 استفاده می‌کند. با وجود این‌که کارت گرافیک GTX 1070 از ۱۵ واحد پردازشی SM برای ۱۹۲۰ هسته‌ی کودا استفاده می‌کرد و پنج واحد را غیر فعال نگه می‌داشت، مدل جدید توانسته است چهار مورد از آن پنج واحد را فعال کند که این کار به بهره‌گیری از ۲۴۳۲ هسته‌ی کودا منجر شده است. نرخ کلاک کارت گرافیک GTX 1070 Ti نسبت به مدل پیشین خود تغییری نکرده و در همان مقدار (کلاک پایه: ۱۶۰۷ مگاهرتز) باقی‌ مانده است. همچنین انویدیا اعلام کرده که فرکانس بوست GTX 1070 Ti را روی ۱۶۸۳ مگاهرتز تنظیم کرده است. 

مقاله‌های مرتبط:

  بقیه‌ی مشخصات مربوط به این کارت گرافیک جدید، تقریبا همچون 1070 است و تغییرات به‌خصوصی دیده نمی‌شوند؛ این یعنی کارت GTX 1070 Ti قرار است دارای ۸ گیگابایت حافظه‌ی GDDR5 با سرعت ۸ میلیارد بیت بر ثانیه و باس ۲۵۶ بیتی باشد. این کارت جدید از لحاظ پشتیبانی از ویژگی‌های مختلف، دقیقا مثل مدل پیشین خود است و از مواردی مثل VRWorks و فناوری SLI دو‌طرفه پشتیبانی می‌کند و توانایی این را دارد که تصاویر را با رزولوشن ۷۶۸۰ در ۴۳۲۰ پیکسل اجرا کند. از میان دیگر مشخصات کارت گرافیک انویدیا GTX 1070 Ti می‌توان به داشتن سه درگاه دیسپلی‌پورت ۱.۴، DVI و HDMI 2.0 اشاره کرد. اتصالات برقی و توان حرارتی آن نیز بدون تغییر باقی‌ مانده‌اند.

  از هم‌اکنون می‌توانید نسخه‌ی Founder کارت گرافیک Nvidia GeForce GTX 1070 Ti را از وب‌سایت رسمی شرکت سازنده و با قیمت ۴۴۹ دلار پیش‌خرید کنید. برآوردها نشان می‌دهند که تاریخ عرضه‌ی این کارت گرافیک برای روز ۷ آذر ۱۳۹۶ تنظیم شد‌ه است.

  تبلیغات
  داغ‌ترین مطالب روز
  تبلیغات
  تبلیغات

  نظرات