انویدیا گواهی Battlebox برای کامپیوترهای گیمینگ را معرفی کرد

یک‌شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۵
مطالعه 3 دقیقه
انویدیا از برنامه‌ی گواهی GeForce GTX Battlebox برای کامپیوترهای آماده‌ی گیمینگ رونمایی کرد. سیستم‌های از پیش‌ساخته برای به‌دست آوردن این گواهی باید مشخصات سخت‌افزاری خاصی داشته باشند.
تبلیغات

امروزه راه‌اندازی کامپیوتر‌های گیمینگ دیگر به‌سختی گذشته نیست. زمانی برای داشتن یک سیستم قدرتمند، گیمرها مجبور بودند با تهیه‌ی قطعات به‌صورت جداگانه، کامپیوتر مورد نظر خود را سرهم کنند؛ اما امروزه شرکت‌های زیادی با ارائه‌ی کامپیوترهای از پیش آماده‌ی گیمینگ، زحمت جستجو برای یافتن قطعات سازگار با یکدیگر و دردسرهای اسمبل کردن سیستم را از دوش کاربران برداشته‌اند. انویدیا اما همچنان نگران است که سیستم‌های مذکور ممکن است تجربه‌ی مناسبی دراختیار گیمرها قرار ندهند. به‌همین منظور این شرکت به‌تازگی از برنامه‌ی GeForce GTX Battlebox در دو نسخه رونمایی کرده است.

بتل‌باکس در واقع یک گواهی است که شرکت‌ها برای کسب آن از انویدیا مجبور خواهند بود یک سری مشخصات حداقلی را در سیستم‌های خود رعایت کنند. نوع Essential این گواهی، به دستگاه‌هایی با حداقل سی‎پی‎یو Intel Core i5 یا AMD Ryzen 5، حافظه‌‌ی رم معادل 8GB یا بیشتر، فضای ذخیره‌سازی SSD و حداقل یک کارت گرافیک GeForce GTX 1060 6GB ارائه خواهد شد. سیستم‌هایی که می‌خواهند نوع دوم و قدرتمندتر گواهی بتل‌باکس با نام Ultimate را کسب کنند نیز باید حداقل سی‎پی‎یو Core i7 یا Ryzen 7، میزان 16GB رم DDR4 و گرافیک GeForce GTX 1080 Ti داشته باشند.  همچنین دستگاه‌های مجهز به هر دو نوع گواهی، نیازمند نمایشگری با قابلیت پشتیبانی از G-Sync هستند.

مقایسه Battlebox Essential و Battlebox Ultimate انویدیا

انویدیا ادعا می‎کند دستگاه‌های Battlebox Essential باهدف اجرای بازی‌هایی مانند: Overwatch ،League of Legends ،Tekken 7 و Counter-Strike: Global Offensive با نرخ فریم بالاتر از ۶۰ فریم بر ثانیه و تنظیمات حداکثری با رزولوشن 1920x1080 طراحی‌شده‌اند. این در حالی است که به گفته‌ی انویدیا، سیستم Ultimate تمام بازی‌های ممکن را در تنظیمات اشاره شده و رزولوشن 4K اجرا خواهد کرد. انویدیا به‌عنوان مثال وعده داده است بازی Destiny 2 در سیستم‌های Ultimate با رزولوشن 4K و ۶۰ فریم بر ثانیه اجرا خواهد شد.

سازندگان دستگاه‌های GeForce GTX Battlebox

شرکت‌های بزرگ ساخت کامپیوترهای آماده از جمله Origin PC و Digital Storm اولین شرکت‌هایی خواهند بود که سیستم‌های مجهز به گواهی بتل‌باکس را به بازار عرضه خواهند کرد. بنا به اعلام انویدیا، تعدادی از این شرکت‌ها همین حالا نیز کامپیوترهای بر مبنای مشخصات بتل‌باکس را آماده‌ی فروش کرده‌اند.

معرفی گواهی برای سیستم‌های گیمینگ از سوی انویدیا، اقدامی مثبت برای استاندارسازی کامپیوترهای از پیش آماده و جلوگیری از سردرگمی کاربران هنگام خرید این نوع سیستم‌ها است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات