انویدیا سریعترین GPU DX11 روی زمین را معرفی کرد

انویدیا سریعترین GPU DX11 روی زمین را معرفی کرد

تغییر و تحولات کارت‌های گرافیکی یکی از موضوعات داغ و هیجان انگیز دنیای فناوری است. در راس این رقابت دو شرکت Nvidia و AMD قرار دارند که دائمنا در حال تولید کارت‌های قوی تر و پیشی گرفتن از دیگری هستند که در نهایت به نفع مصرف‌کننده تمام می‌شود. با توجه به برتری AMD در کارت‌های گرافیک DirectX 11 برای مدت طولانی، حالا Nvidia سعی دارد بازار را با شعار "سریع‌ترین DX11 GPU روی زمین" جلب خود کند.

Nvidia در معرفی GPU جدید عبارت سریع‌ترین GPU دنیا را بکار برد و گفت علاوه بر قدرت و بازده بسیار بالا سروصدای آن نیز بسیار کم است و آن را یکی از ساکت ترین کارت‌های گرافیک دنیا معرفی کرد. Nvidia در PDX Lan 16.5 اطلاعات کمی در مورد این GPU داد و حتی نام آن را نیز فاش نکرد.

Nvidia این کارت گرافیک را یکی از ساکت ترین کارت‌های دنیا معرفی کرد و از سیستم خنک‌کننده بدون صدایی که در آن استفاده خواهد شد خبر داد در سیستم خنک‌کننده جدید که از یک محفظه بخار بهره برده، از آب برای خنک کردن استفاده می‌شود. گرمای GPU آب را به بخار تبدیل می‌کند و بخار به سمت هیت سینک هدایت شده و پس از خنک شدن مجددا به محفظه برمی گردد این عمل به‌طور دائم انجام می‌شود تا GPU خنک بماند.

در انتهای خبر گزارش تصویری این کنفراس قابل مشاهده است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده