Nvidia سریعترین GPU DX11 روی زمین را معرفی کرد

Nvidia سریعترین GPU DX11 روی زمین را معرفی کرد

تغییر و تحولات کارت های گرافیکی یکی از موضوعات داغ و هیجان انگیز دنیای فناوری است. در راس این رقابت دو شرکت Nvidia و AMD قرار دارند که دائمنا در حال تولید کارت های قوی تر و پیشی گرفتن از دیگری هستند که در نهایت به نفع مصرف کننده تمام می شود. با توجه به برتری AMD در کارت های گرافیک DirectX 11 برای مدت طولانی، حالا Nvidia سعی دارد بازار را با شعار "سریعترین DX11 GPU روی زمین" جلب خود کند.

Nvidia در معرفی GPU جدید عبارت سریعترین GPU دنیا را بکار برد و گفت علاوه بر قدرت و بازده بسیار بالا سر و صدای آن نیز بسیار کم است و آن را یکی از ساکت ترین کارت های گرافیک دنیا معرفی کرد. Nvidia در PDX Lan 16.5 اطلاعات کمی در مورد این GPU داد و حتی نام آن را نیز فاش نکرد.

Nvidia این کارت گرافیک را یکی از ساکت ترین کارت های دنیا معرفی کرد و از سیستم خنک کننده بدون صدایی که در آن استفاده خواهد شد خبر داد در سیستم خنک کننده جدید که از یک محفظه بخار بهره برده، از آب برای خنک کردن استفاده می شود. گرمای GPU آب را به بخار تبدیل می کند و بخار به سمت هیت سینک هدایت شده و پس از خنک شدن مجددا به محفظه برمی گردد این عمل بطور دائم انجام می شود تا GPU خنک بماند.

در انتهای خبر گزارش تصویری این کنفراس قابل مشاهده است.

اطلاعات بیشتر در دایرکتوری IT:

منبع: Tomshardware


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید