آموزش: چگونه PS3 را به کامپیوتر متصل کنیم

دوشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۵:۱۶
مطالعه 3 دقیقه
کنسول بازی PS3 به جز کاربرد بازی، کارایی های دیگری نیز دارد. به طور مثال پخش موزیک، ویدئو و عکس ها از کامپیوتر توسط PS3 و با استفاده از شبکه خانگی از جمله اموری است که می توانید با استفاده از PS3 انجام دهید. در ادامه تنظیمات لازم جهت اتصال PS3 به PC یا Mac را اعلام می کنیم.
تبلیغات

PS3 خود را تنظیم کنید

مطمئن شوید که PS3 شما از طریق Ethernet یا WireLess به شبکه ای که کامپیوتر در آن قرار دارد، متصل است. شما می توانید برای چک کردن ارتباط PS3 به منوی Setting و گزینه Network Setting مراجعه کنید.

به منوی Setting رفته و گزینه Network Setting را انتخاب کنید. اکنون به قسمت Media Server Connection رفته و آن را Enabled کنید.

PC خود را تنظیم کنید

آخرین ورژن Windows Media Player را دانلود و روی سیستم خود نصب کنید.

[div class="approved" class2="typo-icon"]اگر از Mac استفاده می کنید باید PS3 Media Server را روی سیستم خود نصب کنید.[/div]

connect-pc-to-ps3-11

از قسمت Library این برنامه گزینه Organize را انتخاب کنید و از قسمت Manage Library فولدر های مورد نظر خود را به Library این برنامه اضافه کنید. توجه داشته باشید که همه فولدرهای شخصی (personal Folders) به صورت پیشفرض انتخاب می شوند، ولی اگر فایل یا فولدر دیگری مد نظر شماست آن را نیز انتخاب کنید.

connect-pc-to-ps3-33

مجددا از منوی Library گزینه Stream را انتخاب کرده و گزینه Automatically Allow All Devices to Connect My Network را برگزینید. سپس گزینه More Streaming Options را انتخاب کنید و از گزینه هایی که در حال نمایش در شبکه هستند، کنسول بازی خود را انتخاب کرده و OK کنید.

[div class="approved" class2="typo-icon"]

اگر از Mac استفاده می کنید برای یافتن PS3 دربرنامه PS3 Media Server، از گزینه Navigation/Share استفاده کنید. سپس در قسمت Transcoding Setting مقدار Maximum Bandwidth را از 14 به 15 تغییر دهید. دکمه Save را کلیک کنید و HTTP Connection را مجددا آغاز کنید.

[/div]

ارتباط PS3 و PC

مجددا به PS3 برگردید و مشاهده کنید که نام کامپیوتر شما زیر قسمت عکس و ویدئو و موزیک درج شده باشد. برای اجرای فایل هایی که از کامپیوتر کپی کرده اید، باید به قسمت مربوطه بروید. به طور مثال برای اجرای فایل های ویدئویی باید به قسمت Video بروید.

چند روش جذاب

زمانی که در حال مشاهده عکس ها هستید می توانید با استفاده از دکمه مثلث، گزینه های بیشتر مانند Slide Show را مشاهده کنید.

زمان گوش دادن به آهنگ می توانید با زدن دکمه Home یا Playstation آهنگ را به پس زمینه برده و سایر کارها را انجام بدهید. بدون اینکه پخش موزیک قطع شود.

شما می توانید هنگام استفاده از فایل با زدن دکمه مثلث و انتخاب گزینه Copy ، آن را درون حافظه PS3 ذخیره کنید.

منبع: Cnet

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات