نسل جدید بازی ها چگونه خواهند بود ؟ هیجان ، ترس و دنیای واقعی

نسل جدید بازی ها چگونه خواهند بود ؟ هیجان ، ترس و دنیای واقعی

نسل جدید بازی ها چگونه خواهند بود؟ احتمالا شما هم حدس می زنید که اغلب بازی ها، سه بعدی می شوند. ولی این بازی ها تا چه حد به دنیای واقعی نزدیک خواهند شد. آیا شما مرز بین بازی و واقعیت را درک خواهید کرد؟

شرکت های Sony و Nintendo در مورد کنسول های بازی نسل بعدی خود، اطلاعاتی به طرفدارانشان ارائه کردند. این دو شرکت قرار است اطلاعات کاملی از نسل بعدی کنسول های خود در نمایشگاه E3 عرضه کنند.

در نسل جدید کنسول و بازی ها چه مواردی باید وجود داشته باشد تا کاربران هیجان بازی را بیشتر احساس کنند.

Multi-Platform

یکی از مهمترین مواردی که تولید کنندگان بازی باید آن را رعایت کنند Multi-Platform است. یعنی کاربر بتواند یک بازی را روی سیستم های مختلف انجام دهند، بدون اینکه وضعیت فعلی خود در بازی را از دست دهد. یعنی شما بتوانید یک بازی را در خانه شروع کنید، و سپس در محل کار (زمان استراحت) آن را به پایان برسانید.

علاوه بر این بهتر است بازی با انواع محیط ها سازگاری داشته باشد تا کاربر بتواند بازی را در بیشتر محیط ها دنبال کند. کاربر باید بتواند بازی که ابتدا روی PC انجام می داده، با تبلت خود ادامه دهد و با کنسول بازی خود آن را به پایان برساند.

استفاده از موبایل یا تبلت به عنوان Controller لمسی

ipod-touch-remote

شما می توانید با App های مختلفی که در آینده ارائه می شوند، تبلت یا موبایل خود را به یک کنترلر قوی تبدیل کنید.به این ترتیب شما می توانید با این کنترلر لمسی به بازی خود سرعت ببخشید و بین قسمت های مختلف بازی، حرکت کنید. علاوه بر این، کنترلر شما می تواند نشان دهنده قسمتی از بازی باشد و مثلا به وسیله آن اجسام یا افراد مختلفی که در بازی وجود دارند را از نزدیک ببینید. بنابراین استفاده از تبلت یا تلفن های هوشمند در بازی های آینده به عنوان کنترلر بسیار مفید خواهد بود.

سه بعدی

امروزه بازی های سه بعدی طرفداران زیادی دارند. کاربران نیز به لطف مارت های گرافیک قدرتمند، کیت های NVidia، عینک های سه بعدی و مانیتور های 120 هرتز سه بعدی می توانند از این تکنولوژی بهره ببرند. ما امیدواریم در نسل جدید کنسول ها نیز بازی های HD به بازی های 3D تغییر یابد.

همان طور که می دانید، برای مشاهده تصاویر سه بعدی در تلویزیون، بهتر است روبروی صفحه نمایش قرار بگیرید. بنابراین مشکلی که در بازی های سه بعدی وجود خواهد داشت این است که در یک صفحه تلویزیون، بیش از دو بازیکن نمی توانند بازی خود را دنبال کنند. بنابراین اگر قصد داشته باشید چند نفری بازی کنید برای شما محدودیت هایی ایجاد خواهد شد. در نسل جدید کنسول و بازی ها این محدودیت ها کم تر خواهد شد و شما قادر خواهید بود در زاویه های مختلف از تلویزیون قرار گرفته و تصویر سه بعدی مربوط به بازی خود را ببینید.

تجارت در بازی

in-game-ad

شما ممکن است در آینده آگهی های تبلیغاتی را در بین بازی ها مشاهده کنید. علاوه بر این شما خواهید توانست برای کارکتر بازی های خود تجهیزات اضافه ای بخرید. لباس هایش را تعویض کنید، ماشینتان را مقاوم تر کنید و اسلحه های مختلف بخرید.

110106-csads

این خرید ها نیز یک قدم برای نزدیک شدن دنیای بازی به دنیای واقعی است.

تغییرات دور و حذف کنسول ها

موبایل و تبلت های شما به زودی رابط بین شما و بازی خواهند بود. شما می توانید از طریق موبایل یا SmartPhone به تلویزیون متصل شوید و بدون نیاز به کنسول، بازی کنید. در آینده نزدیک، فرزندان شما از شما خواهند پرسید: چرا برای بازی نیاز به کنسول داشتید و با موبایل خود بازی های مختلف را روی تلویزیون اجرا نمی کردید!

منبع: Digital Trends

لوگوی زومجی

زومجی مرجع اخبار روز، نقد و بررسی بازی و فیلم و سریال و مکانی برای تبادل نظر گیمرها و دوستداران سینما است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده